Bu gün, Milli Gimnastika Arenasında Lomonosov adına Moskva Dövlət Universiteti və Alfamed kurslarının birgə lahiyəsi əsasında “Zədələr zamanı ilkin tibbi yardım” mövzusunda seminar start götürüb.
Mütəxəssislər Aleksandr Avramov və Qalya Qubaydulina tərəfindən keçirilən həm nəzəri, həm də təcrübi hissələrdən olan seminarda gimnastika növləri üzrə yığma komandaların tibbi heyəti iştirak edir.
Kursların əsas mövzusu zədələr zamanı idmançılara kömək etmək üçün bilik və bacarıqların formalaşdırılması, hadisə yerinin və xəstənin vəziyyətinin qiymətləndirilməsi, həmçinin tibbi yardım zamanı uyğun vasitə seçimi və digər tibbi biliklərin artırılmasını əhatə edir.

Today, the Workshop on the topic of "The first aid in injury" commenced at Milli Gimnastika Arenasi (National Gymnastics Arena) under the joint project of Lomonosov Moscow State University and Alfamed courses.
The medical staff of the National Teams in gymnastics disciplines participate in the seminar consisting of both theoretical and practical parts and led by the experts - Aleksandr Avramov and Galya Gubaydulina.
The main subject of the courses covers the formation of knowledge and skills to help athletes during injuries, assessment of the place of accident and the patient's condition, as well as selection of appropriate first aid means and enhancement of other medical knowledge.