8 və 9 noyabr tarixlərində Bakının iki fərqli məkanında tamblinq və batut gimnastikası üzrə yerli yarışlar təşkil edilib.
Tamblinq üzrə 17-ci Azərbaycan Çempionatı və Birinciliyi Bakı Gimnastika Məktəbində, batut gimnastikası üzrə 5-ci Azərbaycan Çempionatı və Birinciliyi isə Bakı Olimpiya İdman Kompleksində keçirilib.
İki günlük yarışlarda Bakı Gimnastika Məktəbi və “Neftçi” İdman Klubunu təmsil edən tambliqnçilər uşaqlar, yeniyetmələr, gənclər və böyüklər yaş qruplarında mübarizə aparıblar.
Batutçular isə fərdi və sinxron proqramda balacalar, uşaqlar, yeniyetmələr, gənclər və böyüklər yaş kateqoriyalarında Bakı Gimnastika Məktəbi və “Ocaq Sport” İdman Klubunu təmsil ediblər.
Batut yarışlarında ilk dəfə olaraq Qaxdan olan gimnastlar öz çıxışlarını nümayiş etdiriblər.
İlin yerli yarışlar mövsümü Sumqayıtda yekunlaşacaq. Belə ki, kişi və qadın idman gimnastikası, akrobatika və aerobika gimnastikası üzrə son yerli yarışlar Sumqayıt şəhərində baş tutacaq.
Yarışların nəticələri haqqında ətraflı məlumatı buradan əldə edə bilərsiniz: https://agf.az/az/competitions/information/204

Сезон национальных соревнований для прыгунов на батуте и акробатической дорожке подошел к концу
8 и 9 ноября в Баку в двух разных местах были проведены национальные соревнования по прыжкам на батуте и акробатической дорожке (тамблинг).
17-й Чемпионат и Первенство Азербайджана по прыжкам на акробатической дорожке прошел в Бакинской школе гимнастики, а 5-й Чемпионат и Первенство Азербайджана по прыжкам на батуте был организован в Бакинском Олимпийском Спортивном Комплексе.
В рамках двухдневных соревнований, представители Бакинской школы гимнастики и спортивного клуба “Нефтчи” соревновались на акробатической дорожке в возрастных категориях “детей”, “пре-юниоров”, “юниоров” и “взрослых”.
А прыгуны на батуте представили Бакинскую школу гимнастики и клуб “Оджаг Спорт” в индивидуальной и синхронной программах в возрастных категориях “малышей”, “детей”, “пре-юниоров”, “юниоров” и “взрослых”.
Впервые гимнастки из Гаха продемонстрировали свои выступления на соревнованиях по прыжкам на батуте.
Сезон национальных соревнований 2019 года завершится в Сумгаите. Итак, последние национальные соревнования этого года по мужской и женской спортивной гимнастике, акробатической и аэробной гимнастике пройдут в Сумгаите.