Yeni il şousu baş tutdu
24 dekabr tarixində Milli Gimnastika Arenasında günlərdir gözlənilən “Evdə tək” adlı yeni il şousu baş tutdu.
Şounun adından göründüyü kimi bu dəfə izləyiciləri 27 il öncə ABŞ-da çəkilmiş filmin ssenarisi əsasında hazırlanmış əyləncəli tamaşa gözləyirdi. Amma tamam fərqli bir üslubda. Filmi xatırladan dekorasiyalarla bəzədilmiş meydançada nə peşəkar aktyorlar var idi, nə də böyük çəkiliş komandası. Elə əsl maraq doğuran məqam da bu idi ki, tamaşanın bütün qəhrəmanları gimnastikanın 7 növü üzrə yığma komandaların üzvlərindən ibarət idi. Lakin bu hələ son deyildi. Bu dəfə gimnast və məşqçilərlə bərabər şouda xüsusi qonaqlar – məhdud imkanlı uşaqlar da yer almışdı. Elə məhz onların çıxışları ilə yeni il tədbirinə start verildi. Əqli və fiziki imkanları məhdud uşaqlar üçün yenicə açılmış ilk gimnastika bölməsinin yetirmələri birinci dəfə idi ki tamaşaçı qarşısına çıxırdılar. Həyəcan dolu baxışlarla ətrafı süzərək öz çıxışlarını icra edən kiçik dostlarımız  bayrama öz töhfələrini verdilər.
Ardınca isə tamaşanın balaca qəhrəmanının əhvalatları başladı. Gəncəyə istirahətə gedən ailə  və evdə tək qalan balaca Kənan. Filmdə olduğu kimi Kənan da evə basqın etməyə çalışan oğrularla mübarizə aparır və gimnastika alətlərinin köməyi ilə onlara müxtəlif tələlər qurur. Yekunda isə onun köməyinə polislər çatır. Maraqlı musiqilər, rəngarəng işıqların müşaiyəti ilə davam edən şou xoşbəxt sonluqla bitir və ailəsi Kənana qovuşur.
Ötən illərdə olduğu kimi, bu il də təşkil olunan yeni il şousunun quruluşçu rejissoru bədii gimnastika üzrə yığma komandamızın baş məşqçisi Mariana Vasileva idi. Bütün heyətlə bərabər böyük əmək sərf edən və gərgin məşqlərin sayəsində ərsəyə gələn bu tamaşa gimnastika ailəsinin gücünü və birliyini bir daha tərənnüm etdi.

As it is seen from the show title, an entertaining performance based on a script of a film shot in the United States 27 years ago, awaited the spectators but in a completely different style. There were neither professional actors nor a big film crew on the Field of Play dressed with decorations reminding the movie. The main point of interest was that all the characters of the show consisted of the members of the National Teams in 7 gymnastics disciplines. But there is still something remarkable to mention. This time, along with gymnasts and coaches, there were special guests at the show - children with the limited possibilities. And the New Year performance started namely with their performances. It was a debut of representatives of first gymnastics section newly opened for the children with limited intellectual and physical possibilities in front of the audience. Thus, our little friends, staring around with excitement, executed their performances and made their contribution to the festival.
Then the story of the little hero of the Show followed. Family travelling to Ganja for a holiday and little Kanan, staying home alone. As it is in the film, Kenan fights with the thieves who try to intrude into the house and makes a number of traps with a help of gymnastics apparatus. In the end, the police come to help him. The show continued to the interesting music and accompanied by colorful lights, happily ends and brings Kanan and his family together.
As in previous years, this year, director of the New Year Show was Mariana Vasileva, the Head Coach of our Rhythmic Gymnastics National Team. This performance, succeeded due to the great teamwork and intense trainings, once again demonstrated the strength and unity of gymnastics family.