Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının texniki direktoru Natalya Bulanova yenidən Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının bədii gimnastika üzrə Texniki Komitəsinin üzvü seçilib.
Seçkilər 24-26 oktyabr 2024-cü ildə Qətərin Doha şəhərində keçirilən Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının 85-ci Konqresi çərçivəsində baş tutub.
Natalya Bulanova ilk dəfə bu vəzifəyə 2021-ci ilin noyabr ayında keçirilən 83-cü Konqresdə seçilmişdi.
Qeyd edək ki, N.Bulanova 1980-1998-ci illərdə bədii gimnast olub, daha sonra isə məşqçilik fəaliyyətinə başlayıb. O, 2002-ci ildən etibarən milli səviyyədə, 2003-cü ildən isə beynəlxalq dərəcəli hakim kimi fəaliyyət göstərir.
Natalya Bulanova 2014-cü ildən etibarən Bakıda keçirilən gimnastika növləri üzrə irimiqyaslı yarışlarda Yerli Təşkilat Komitəsi tərkibində yarışların direktoru vəzifəsini yerinə yetirir.

Технический директор Федерации гимнастики Азербайджана Наталья Буланова переизбрана членом Технического комитета по художественной гимнастике Международной федерации гимнастики. Выборы состоялись в рамках 85-го конгресса Международной федерации гимнастики, проходящего в Дохе (Катар) с 24 по 26 октября 2024 года. Впервые она была избрана на эту должность в ноябре 2021 года.
Следует отметить, что Н. Буланова была гимнасткой в 1980-1998 годах, а затем начала тренерскую деятельность. С 2002 года она является судьей национальной категории, а в 2003-м году получила статус судьи международной категории. С 2014 года Наталья Буланова в составе Организационного Комитета, является директором масштабных соревнований по гимнастике, проводимых в Баку.