Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının texniki direktoru Natalya Bulanova yenidən Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının bədii gimnastika üzrə Texniki Komitəsinin üzvü seçilib.
Seçkilər 24-26 oktyabr 2024-cü ildə Qətərin Doha şəhərində keçirilən Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının 85-ci Konqresi çərçivəsində baş tutub.
Natalya Bulanova ilk dəfə bu vəzifəyə 2021-ci ilin noyabr ayında keçirilən 83-cü Konqresdə seçilmişdi.
Qeyd edək ki, N.Bulanova 1980-1998-ci illərdə bədii gimnast olub, daha sonra isə məşqçilik fəaliyyətinə başlayıb. O, 2002-ci ildən etibarən milli səviyyədə, 2003-cü ildən isə beynəlxalq dərəcəli hakim kimi fəaliyyət göstərir.
Natalya Bulanova 2014-cü ildən etibarən Bakıda keçirilən gimnastika növləri üzrə irimiqyaslı yarışlarda Yerli Təşkilat Komitəsi tərkibində yarışların direktoru vəzifəsini yerinə yetirir.

The Technical Director of the Azerbaijan Gymnastics Federation Natalya Bulanova, has been re-elected as a member of the FIG Technical Committee for Rhythmic Gymnastics.
The elections took place during the 85th Congress of the International Gymnastics Federation, held from October 24-26, 2024, in Doha, Qatar. Natalya Bulanova was first elected to this position at the 83rd Congress in November 2021.
It should be noted that N. Bulanova was an artistic gymnast from 1980 to 1998 and later transitioned to coaching. She has served as a national-level judge since 2002 and an international judge since 2003. Since 2014, she has been actively involved in organizing large-scale gymnastics events in Baku as part of the Local Organizing Committee.