8-9 iyun tarixlərində Milli Gimnastika Arenasının köməkçi zalında Akrobatika Gimnastikası üzrə 26-cı Azərbaycan və Bakı Birinciliyi, həmçinin İdman Gimnastikası üzrə 26-cı Azərbaycan Birinciliyi və Bakı Çempionatı keçirildi.
2 gün davam edən turnirdə həm təcrübəli böyük gimnastlar, həm də daha azyaşlı idmançılar öz proqramlarını hakimlərə təqdim edərək, öz aralarında güclüləri müəyyənləşdiriblər.
İdman gimnastları “böyüklər”, “gənclər”, “yeniyetmələr”, “uşaqlar”, “balacalar” və “kiçiklər” yaş kateqoriyasında, akrobatlar isə “gənclər”, “yeniyetmələr”, “uşaqlar” və “balacalar” yaş kateqoriyasında çıxış ediblər.
Yarışlarda 100-dən çox gimnast Bakı Gimnastika Məktəbi, Ocaq Sport Klubu, Neftçi İdman klubu, Nizami rayonu idman məktəbi və Sumqayıtı təmsil edib.
Yarışların nəticələri haqda ətraflı məlumatı http://agf.az/az/competitions/information/198 əldə edə bilərsiniz.

8-9 июня во вспомогательном зале MGA (Национальная Арена Гимнастики) прошли 26-ое Первенство Азербайджана и Баку по акробатической гимнастике, а также 26-ое Первенство Азербайджана и Чемпионат Баку по спортивной гимнастике.
Во время двухдневного турнира не только взрослые опытные гимнасты, но и юные спортсмены представили свои программы судьям и определили сильнейших.
Спортивные гимнасты выступили в возрастных категориях «взрослых», «юниоров», «пре-юниоров», «детей», «малышей» и «детишек», а акробаты продемонстрировали свои упражнения в возрастных группах «юниоров», «пре-юниоров», «детей» и «младших».
Свыше 100 спортсменов представили Бакинскую Школу Гимнастики, Клубы “Оджаг” Спорт и “Нефтчи”, Спортивную Школу Низаминского района и Сумгаит.
Подробную информацию о результатах соревнований вы можете приобрести по ссылке: http://agf.az/az/competitions/information/198