Bu həftəsonu, Milli Gimnastika Arenasının köməkçi zalında 2018-ci ilin sonuncu gimnastika yarışı keçirilib.
Dekabrın 15-də təşkil olunmuş batut və aerobika gimnastikası üzrə Azərbaycan Birinciliyi və Bakı Çempionatında ümumilikdə Bakı Gimnastika Məktəbi, Ocaq Sport Klubu, həmçinin Sumqayıt şəhəri və Göyçay rayoununun təmsilçiləri iştirak ediblər. Batut üzrə açıq elan olunan turnirdə yerli idmançılarla yanaşı, Gürcüstan gimnastları da çıxış edərək, mükafatçılar sırasında yer alıblar.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyası yarışlar mövsümünü bağlı elan etsə də, 23 dekabr tarixində arena yenidən gimnastika ilə coşacaq. Xatırladaq ki, bu tarixdə gimnastika növləri üzrə milli komandaların idmançı və məşqçi heyəti “Ağbəniz və 7 cırtdan” adlı yeni il şousu ilə tamaşaçıların görüşünə gələcək. Odur ki, bayramı gimnastika ilə qarşılamağa hazır olun.

This weekend, the last competition of 2018 was held at the subsidiary hall of Milli Gimnastika Arenasi (National Gymnastics Arena).
The representatives of Baku Gymnastics School, “Ojag Sport” club, as well as Sumgayit and Goychay participated in the Azerbaijan and Baku Championships among age categories in Trampoline and Aerobic Gymnastics held on December 15. At the Trampoline events announced open, the gymnasts from Georgia also performed and were among the winners along with local gymnasts.
Although Azerbaijan Gymnastics Federation has closed the competitions season, the Arena will have Gymnastics festival on December 23 again. It should be mentioned that the gymnasts and coaches of the National Teams in gymnastics disciplines will present the New Year show called “The Snow White and Seven Dwarfs” to the spectators on this date. Thus, be ready to see the New Year in with Gymnastics!