Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının mətbuat xidməti bildirir ki, "Baku Flames" klubunun 9 yaşlı yetirməsi Nərminə Səmədova iplə yarışı udaraq başqa ölkələrdən olan yaşıdları arasında birinci yeri tutub.
Onunla eyni klubdan olan Rəhiməxanım Aslanlı da (2005-ci il təvəllüdlü) qızıl mükafata layiq görülüb. O, topla kompozisiyanı başqalarından daha yaxşı və daha məharətlə ifa edərək "Miss-2005" elan edilib və əlavə olaraq tac da alıb.
7 yaşlı Cəmilə İbrahimova da taca layiq görülüb. Yeni seçilmiş "Miss-2006" çoxnövçülük üzrə yarışda nə qədər çalışsa da, dördüncü yerdən yuxarı qalxa bilməyib.
Bu arada, bir neçə milli hakim beynəlxalq kateqoriya alıb. Kiyevdə keçirilən hakimlik seminarının nəticəsinə görə, Azərbaycanın 5 mütəxəssisi, o cümlədən milli komandanın məşqçiləri Kamilla Məmmədova, Jalə Qaratova, Anastasiya Prasolova, Yevgeniya Jidkova və Vəfa Bəkərova 4-cü kateqoriya hakimlik dərəcəsi alıblar.
Bununla da Azərbaycan yuxarıda adları sadalananlar, eləcə də Natalya Bulanova və Fatimə Şəfizadənin simasında artıq 7 beynəlxalq dərəcəli hakimə malikdir.

ДВА ЗОЛОТА, ДВЕ МИСС И ЕЩЕ ПЯТЬ СУДЕЙ МЕЖДУНАРОДНОЙ СТЕПЕНИ
Как сообщает пресс-служба Федерации гимнастики Азербайджана, 9-летняя воспитанница Baku Flames Нармина Самедова выиграла соревнования со скакалкой и заняла первое место среди сверстниц из других стран.
Также золотой награды была удостоена ее одноклубница Рагимаханым Асланлы (2005 года рождения). Она лучше и артистичнее всех исполнила композицию с мячом, а также была признана "Мисс-2005", получив впридачу и корону.
Еще один остроконечный монархический головной убор примерила 7-летняя Джамиля Ибрагимова. Новоизбранная "Мисс-2007" как ни старалась выше 4-го места в многоборье прыгнуть не смогла.
Тем временем, полку национальных судей с международной категорией прибыло. По итогам прошедшего в Киеве судейского семинара пятеро азербайджанских "людей в черном", а именно тренеры национальной команды Камилла Мамедова, Жаля Гаратова, Анастасия Прасолова, Евгения Жидкова и Вафа Бакарова получили 4-ю категорию.
Таким образом, Азербайджан имеет уже 7 судей с международной степенью в лице вышеперечисленных, а также Натальи Булановой и Фатимы Шафизаде.