Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının mətbuat xidməti bildirir ki, "Baku Flames" klubunun 9 yaşlı yetirməsi Nərminə Səmədova iplə yarışı udaraq başqa ölkələrdən olan yaşıdları arasında birinci yeri tutub.
Onunla eyni klubdan olan Rəhiməxanım Aslanlı da (2005-ci il təvəllüdlü) qızıl mükafata layiq görülüb. O, topla kompozisiyanı başqalarından daha yaxşı və daha məharətlə ifa edərək "Miss-2005" elan edilib və əlavə olaraq tac da alıb.
7 yaşlı Cəmilə İbrahimova da taca layiq görülüb. Yeni seçilmiş "Miss-2006" çoxnövçülük üzrə yarışda nə qədər çalışsa da, dördüncü yerdən yuxarı qalxa bilməyib.
Bu arada, bir neçə milli hakim beynəlxalq kateqoriya alıb. Kiyevdə keçirilən hakimlik seminarının nəticəsinə görə, Azərbaycanın 5 mütəxəssisi, o cümlədən milli komandanın məşqçiləri Kamilla Məmmədova, Jalə Qaratova, Anastasiya Prasolova, Yevgeniya Jidkova və Vəfa Bəkərova 4-cü kateqoriya hakimlik dərəcəsi alıblar.
Bununla da Azərbaycan yuxarıda adları sadalananlar, eləcə də Natalya Bulanova və Fatimə Şəfizadənin simasında artıq 7 beynəlxalq dərəcəli hakimə malikdir.

According to the press service of Azerbaijan Gymnastics Federation, a 9-year-old representative of "Baku Flames" Narmina Samadova won a victory in the competitions with a rope and took the first place among gymnasts of her age from other countries.
Her teammate Rahimakhanim Aslanli (born in 2005) was also awarded with a gold medal. She demonstrated the best and most artistic performance with a ball in comparison with other gymnasts and she was also announced "Miss-2005", having received a crown in addition.
One more pointed monarchic headdress was tried on by a 7-year-old Jamila Ibrahimova. The newly elected "Miss-2007" failed to jump over the 4th place in the all-round no matter how hard she tried.
Meanwhile, a number of national judges of the international level has increased. According to the results of the Judges' Course held in Kiev, five Azerbaijani "men in black", namely, the national team's coaches - Kamilla Mammadova, Zhala Garatova, Anastasiya Prasolova, Yevgeniya Zhidkova and Vafa Bakarova obtained Brevet IV.
Thus, Azerbaijan already has seven judges, holders of the international Brevet in the person of the above mentioned coaches, as well as Natalya Bulanova and Fatima Shafizada.