Azərbaycanda gimnastika üçün fantastik şərait və infrastruktur yaradılıb. Bu barədə Avropa Gimnastika İttifaqının (UEG) İsveçrədən olan nümayəndəsi Gilbert Gianada deyib.
G.Gianada bildirib ki, Bakıda Milli Gimnastika Arenasında keçiriləcək bədii gimnastika üzrə Avropa çempionatı dünya gimnastikası üçün mühüm əhəmiyyət kəsb edir.
O, vurğulayıb ki, Azərbaycan dövləti gimnastikanın inkişafına böyük diqqət ayırır, Bakıda tikilən möhtəşəm Milli Gimnastika Arenası bunun bariz nümunəsidir. G.Gianada qarşıdan gələn Avropa çempionatında Azərbaycan idmançılarının yüksək nəticələr əldə edəcəyinə inandığını bildirib.
Qonaq eyni zamanda, Bakının gözəlliyindən və Azərbaycan xalqının qonaqpərvərliyindən məmnun qaldığını da diqqətə çatdırıb.
Qeyd edək ki, bu il iyunun 13-15-də Bakıda bədii gimnastika üzrə 30-cu Avropa çempionatı keçiriləcək.

Об этом в субботу Trend сказал представитель Европейского союза гимнастики от Швейцарии Жильбер Гианада.
По его словам, чемпионат Европы по художественной гимнастике, который пройдет в Национальной гимнастической арене в Баку, имеет важное значение для мировой гимнастики. Он также подчеркнул, что Азербайджан уделяет большое внимание развитию гимнастики. Наглядный пример - построенная в Баку Национальная гимнастическая арена.
По словам представителя Швейцарии, он верит, что азербайджанские спортсменки добьются высоких результатов на предстоящем чемпионате Европы.
Чемпионат Европы пройдет 13-15 июня в Национальной гимнастической арене в Баку, что недалеко от станции метро "Кероглу". Это современное сооружение уже вошло в ряд новых спортивных достопримечательностей Баку.
Делегации стран-участниц будут размещены в непосредственной близости от места проведения соревнований - в Деревне атлетов, построенной для первых Европейских игр 2015 года.