Bədii gimnastika üzrə Dünya Çempionatının rəsmi səfiri, çoxqat dünya çempionu, Olimpiya Oyunlarının mükafatçısı, Rusiyalı gimnast Yana Batırşina bu gün Ocaq Sport Klubunda qonaq olub.
Görüşdə klubun gimnastları, gimnastika ilə məşğul olan əqli və fiziki imkanları məhdud uşaqlar, həmçinin onların məşqçiləri iştirak edib.
Səfir gimnastlarla söhbət edib və özüylə gətirdiyi olimpiya medalını onlara nümayiş etdirərək, karyaresının maraqlı və çətin məqamlarından, qələbələrinin sirrindən danışıb.
Görüşün sonunda Yana şəxsi imzası ilə gimnastlara xüsusi kartlar və köynəklər hədiyyə edərək, onlarla xatirə şəkilləri çəkdirib.

Today, the official Ambassador of the Rhythmic Gymnastics World Championships, repeated World Champion, Olymic Games` prize-winner, Russian gymnast Yana Batyrshina has visited “Ojag” Sport club.
The club`s gymnasts, children with intellectual and physical disabilities, as well as their coaches participated in the meeting.
In the course of the communication, the Ambassador showed the gymnasts her Olympic medal as well as spoke about interesting and difficult moments of her career and a secret of her victories.
At the end of the meeting, Yana has her memory photo taken with the gymnasts, presenting T-shirts and special cards with her autograph to the gymnasts.