Bədii gimnastika üzrə Dünya Çempionatının rəsmi səfiri, çoxqat dünya çempionu, Olimpiya Oyunlarının mükafatçısı, Rusiyalı gimnast Yana Batırşina bu gün Ocaq Sport Klubunda qonaq olub.
Görüşdə klubun gimnastları, gimnastika ilə məşğul olan əqli və fiziki imkanları məhdud uşaqlar, həmçinin onların məşqçiləri iştirak edib.
Səfir gimnastlarla söhbət edib və özüylə gətirdiyi olimpiya medalını onlara nümayiş etdirərək, karyaresının maraqlı və çətin məqamlarından, qələbələrinin sirrindən danışıb.
Görüşün sonunda Yana şəxsi imzası ilə gimnastlara xüsusi kartlar və köynəklər hədiyyə edərək, onlarla xatirə şəkilləri çəkdirib.

Яна Батыршина стала гостем в спортивном клубе Оджаг
Официальный посол Чемпионата мира по художественной гимнастике, многократная чемпионка мира, Олимпийский призёр, бывшая гимнастка России – Яна Батыршина сегодня стала гостем в спортивном клубе Оджаг.
На встрече присутствовали гимнасты клуба, дети с ограниченными умственными и физическими возможностями, а также их тренеры.
Посол побеседовала со спортсменами, и, продемонстрировав им олимпийскую медаль, которую привезла с собой, рассказала об интересных и трудных моментах её карьеры, а также о секретах её побед.
В конце встречи Яна, подарив гимнастам специальные карты и футболки со своей подписью, сфотографировалась с ними на память.