Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının (FIG) Türkiyənin Antalya şəhərində təşkil edilmiş 83-cü Konqresi çərçivəsində Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının Texniki Direktoru Natalya Bulanova ölkəmizin gimnastika tarixində ilk dəfə olaraq FİG-nin bədii gimnastika üzrə Texniki Komitəsinin üzvü seçilmişdir.
Bakı ilk dəfə olaraq Batut Gimnastikası və Tamblinq üzrə 35-ci Dünya Çempionatına ev sahibliyi etmişdir. Çempionatda Azərbaycan təmsilçisi, Mixail Malkin gümüş medal qazanmışdır.
Paytaxtımızda batut gimnastikası, tamblinq və ikili mini-batut üzrə ilk dəfə olaraq 28-ci Dünya Yaş Qrupları yarışları keçirilmişdir. Yarışda 32 ölkədən 650 idmançı iştirak etmişdir. Maqsud Mahsudov 13-14 yaş kateqoriyasında fərdi batut yarışlarının qalibi olmuşdur.

В рамках 83-го Конгресса Международной федерации гимнастики (FIG), прошедшего в Анталье (Турция), технический директор Федерации гимнастики Азербайджана Наталья Буланова впервые в истории была избрана членом Технического комитета Международной федерации гимнастики (FIG) по художественной гимнастике.
В Баку впервые прошел 35-й Чемпионат мира по прыжкам на батуте и на акробатической дорожке (тамблинг). Представитель Азербайджана по тамблингу Михаил Малкин завоевал на чемпионате серебряную медаль.
В нашей столице впервые прошли XXVIII Всемирные соревнования среди возрастных групп по прыжкам на батуте, тамблингу и прыжкам на двойном мини-батуте. В соревнованиях приняли участие 650 спортсменов из 32 стран. Магсуд Магсудов стал победителем индивидуальных соревнований по прыжкам на батуте в возрастной категории 13-14 лет.