Noyabrın 1-i və 2-də Heydər Əliyev adına İdman-Konsert Kompleksində aerobika gimnastikası üzrə 7-ci Azərbaycan çempionatı və açıq Bakı birinciliyi, akrobatika gimnastikası üzrə 28-ci Azərbaycan çempionatı və Bakı birinciliyi təşkil ediləcək.
Aerobika gimnastikası üzrə yarışlarda “Ocaq Sport” klubu, “Grasiya” İK və Sumqayıt OİK-dən 110 gimnast medallar uğrunda mübarizə aparacaq.
İdmançılar 7-ci Azərbaycan çempionatında yeniyetmələr (2009-2011-ci il), gənclər (2006-2008-ci il il) və böyüklər yaş kateqoriyalarında (2005-ci il və daha böyük), açıq Bakı birinciliyində isə balacalar (2015-2016-cı il), uşaqlar (2012-2014-cü il), yeniyetmələr (2009-2011-ci il) və gənclər (2006-2008-ci il) yaş kateqoriyalarında mübarizə aparacaqlar.
Akrobatika gimnastikası üzrə 28-ci Azərbaycan çempionatı və Bakı birinciliyində “Ocaq Sport” Klubu, İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika Məktəbi (BGM), “Neftçi” İdman Klubu, Nizami rayonu 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbini 68 idmançı təmsil edəcək.
İki günlük yarışlarda qadın cütlükləri (uşaqlar- 2007-2012; balacalar - 2008-2017; yeniyetmələr - 2005-2011; böyüklər - 2008-ci il və daha böyük), kişi cütlükləri (böyüklər - 2008-ci il və daha böyük), qarışıq cütlüklər (balacalar - 2008-2017; yeniyetmələr - 2005-2011; böyüklər - 2008-ci il və daha böyük) və qadın qrupları (uşaqlar- 2007-2012; balacalar-2008-2017; yeniyetmələr-2005-2011; gənclər-2004-2010) balans, temp və qarışıq hərəkətlər proqramında medallar uğrunda mübarizə aparacaqlar.

Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF) continues the season of national competitions with two more interesting tournaments in Gymnastics disciplines.
On November 1-2, there will be organized the 7th Azerbaijan Championship and Open Baku Championship among Age Categories in Aerobic Gymnastics, the 28th Azerbaijan and Baku Championships among Age Categories in Acrobatic Gymnastics at the Heydar Aliyev Sports & Concert Complex.
110 gymnasts from “Ojaq” Sports Club, “Gracia” Sports Club & Sumgait OSC will compete for medals at the competitions in Aerobic Gymnastics.
At the 7th Azerbaijan Championship, athletes will compete in the Age Categories of Pre-juniors (born in 2009-2011), Juniors (born in 2006-2008) and Seniors (born in 2005 and older), while gymnasts in the Age Categories of Youngsters (born in 2015-2016), Children (born in 2012-2014), Pre-juniors (born in 2009-2011) & Juniors (born in 2006-2008) will perform at the Open Baku Championship.
Gymnasts will compete according to the Age Categories in the Individual program, within Mixed Pairs, Trios & Groups.
At the 28th Azerbaijan and Baku Championships among Age Categories in Acrobatic Gymnastics, 68 athletes will represent “Ojaq” Sports Club, Specialized Children-Youth Gymnastics School of Olympic Reserves, “Neftchi” Sports Club & Specialized Children-Youth Sports School №13 of Olympic Reserves of Nizami district.