Kişi idman gimnastikası üzrə “AGF Junior Trophy” beynəlxalq turnirində iştirak edən ukraynalı gimnast Vladimir Kostyuk sərbəst hərəkətlər üzrə təsnifat yarışlarındakı çıxışından razı qalıb.
O bildirib ki, zədə ilə əlaqədar yarışa hazırlaşmaq üçün yalnız iki həftəsi olub:
“Ona görə də fikirləşirdim ki, nəticələrim pis olacaq. Amma çıxışım fikirləşdiyimdən də yaxşı oldu”.
Gimnast ötən il “EYOF Baku 2019” XV Yay Avropa Gənclər Olimpiya Festivalı zamanı Milli Gimnastika Arenasında çıxış etdiyini xatırladıb. Həmin festival zamanı üç medal (komanda hesabında qızıl, paralel qollarda gümüş və dəstəli at üzərində hərəkətlərdə bürünc medal) qazandığını bildirən V.Kostyuk bu turnirdə nəticələrini yaxşılaşdırmaq istədiyini deyib:
“Əlbəttə, əvvəlkindən daha yaxşı nəticə göstərmək istəyirəm. Birinci olmaq istəyirəm!”
Qeyd edək ki, Azərbaycan Gimnastika Federasiyası ilk dəfə olaraq kişi idman gimnastikası üzrə “1-ci AGF Junior Trophy” adlı beynəlxalq turnir təşkil edir. Milli Gimnastika Arenasında keçiriləcək yarışda gənclər yaş qrupuna daxil olan 2003-2006-cı il təvəllüdlü gimnastlar öz bacarıqlarını nümayiş etdirəcəklər.
“AGF Junior Trophy” 27-31 may tarixində elə Milli Gimnastika Arenasında təşkil ediləcək kişi idman gimnastikası üzrə Avropa Çempionatından öncə gənc gimnastlar üçün bir növ sınaq turniri rolunu oynayır.

The Ukrainian gymnast: I wish to be the first
Gymnast Volodymyr Kostiuk, participating in the “AGF Junior Trophy” International Tournament in Men`s Artistic Gymnastics, is content with his Qualification performance on Floor.
He mentioned that he had only 2 weeks to prepare for the competition due to injury.
“Therefore, I thought my results would be bad. But my performance was better that I had thought.”
The gymnast mentioned his performance at Mill Gimnastika Arenasi (National Gymnastics Arena) within the framework of the XV Summer European Youth Olympic Festival held in Baku last year. Speaking about the 3 medals (“Gold” in team competition, “Silver” on Parallel Bars, “Bronze” on Pommel Horse) won during this festival, V.Kostiuk said that he wished to make his results better in this tournament.
“Of course, I wish my performance to be better that it was before. I wish to be a winner!”
It should me mentioned that Azerbaijan Gymnastics Federation organizes the 1st AGF Junior Trophy International Tournament in Men`s Artistic Gymnastics for the first time. Junior gymnasts born in 2003-2006 will demonstrate their skills at the competitions to be held at Milli Gimnastika Arenasi (National Gymnastics Arena).
AGF Junior Trophy will be some kind of test event for the junior gymnasts prior to the Men`s Artistic Gymnastics European Championships to be held at Milli Gimnastika Arenasi on May 27-31.