Apennin yarımadasında bədii gimnastlar "münasibətlərə aydınlıq gətirdikləri" halda Balkan yarımadasında "uçan" gimnastlar artıq dünya çempionunu müəyyən ediblər.
Sofiyada cığırda tullanma üzrə 17-18 yaş qrupunda mübarizə aparan Mixail Malkin uğurla çıxış edib. Seçim nəticələrinə görə, o, turnirdə səkkiz ən yaxşı idmançıdan biri olub. Ancaq finalda üçqat saltonun icrası zamanı Malkin səhvə yol verib və nəticədə 8-ci olub.
Bu qrupda tamblinq üzrə turnirin ikinci iştirakçısı Aydın Əliyev 27-ci yeri tutub.
Senior idmançılara gəldikdə, Ruslan Ağamirov batut üzrə dünya çempionatında ilk dəfə çıxış edib. İdmançımız debütdə 90 iştirakçı arasında 44-cü olub.

While rhythmic gymnasts were competing on the Apennine peninsula, flying gymnasts determined the world champions on the Balkan peninsula.
Mikhail Malkin, competing in the age group of the 17-18-year-old jumpers on the tumbling track, demonstrated more successful performance in Sofia. According to the results of qualification, he managed to reach the final among the eight best gymnasts. However, Malkin made a mistake in landing in the final while executing a triple somersault and became the 8th as a result.
A second participant of the tournament Aydin Aliyev took the 27th place in the same group in tumbling.
As to the competitions among seniors, Ruslan Aghamirov performed at the World Championship in trampoline for the first time. The debut brought him the 44th place among 90 competitors.