Batut üzrə mütəxəssislər də bu il son turnirlərini keçiriblər. "Uçan" gimnastlar Belarusun Vitebsk şəhərində Açıq Slavyan Oyunlarına toplaşıblar. Oyunlarda Azərbaycanın nümayəndəsi də iştirak edib.
Mütləq və sərbəst proqramları yerinə yetirən Ruslan Ağamirov yarışların finalına çıxıb. Finalda o, sərbəst hərəkətlə ikinci yeri tutub.
Yığmanın məşqçisi İqor Boqaçevin sözlərinə görə, yeni ildə onun yetirməsi üçün əsas yarışlar apreldə Portuqaliyada keçiriləcək Avropa çempionatı və noyabrda ABŞ-dakı dünya birinciliyi olacaq.

…И 1 НАГРАДА ИЗ БЕЛАРУСИ
Последний турнир в этом году провели и батутисты. Летающие гимнасты собрались в беларуском Витебске на Открытые славянские игры, успешное участие в которых принял и представитель Азербайджана.
Руслан Агамиров, выполнив обязательную и произвольную программы вышел в финал соревнований, где занял второе место с тем же произвольным упражнением.
По словам тренера сборной Игоря Богачева, главными стартами в Новом году для его подопечного станут чемпионат Европы в Португалии в апреле и ноябрьское первенство мира в США.