Azərbaycan Gimnastika Federasiyası (AGF) tərəfindən 2024-cü ildə gimnastika növləri üzrə Bakıda keçiriləcək beynəlxalq yarışların təşkili ilə əlaqədar “Biz gimnastikanı sevirik" adlı könüllülər proqramı çərçivəsində könüllülərin qəbulu üçün qeydiyyata start verilib.
Könüllülər proqramına seçilən şəxslər 2024-cü il ərzində paytaxtımızda keçiriləcək bir neçə beynəlxalq və yerli yarışlarda könüllü kimi fəaliyyət göstərəcək, dil biliklərini inkişaf etdirəcək, idman yarışlarının təşkili sahəsində təcrübə və yeni biliklər qazanacaqlar.
Könüllülərin yarışlarda fəaliyyətinin keyfiyyətli təşkili məqsədilə könüllülər üçün gimnastika yarışlarının təşkili, yarışların keçirilmə qaydaları, gimnastika yarışlarının mahiyyəti üzrə ümumi təlim, yarışların keçiriləcəyi Milli Gimnastika Arenasının xidmət sahələri ilə tanışlıq, könüllülərin cəlb olunacağı xidmət sahələrinin fəaliyyəti haqqında təlim və seminarlar təşkil olunacaqdır.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının təşkil etdiyi beynəlxalq yarışlarda könüllülər müxtəlif sahələr üzrə fəaliyyət göstərəcəklər. Bunlara yarışların təşkili, mətbuat xidməti, akkreditasiya, tamaşaçılarla iş, tərcümə xidməti, mükafatlandırma zamanı xidmət, nəqliyyat xidməti və s. daxildir.
Könüllülər 2024-cü ildə Bakıda keçiriləcək batut gimnastikası üzrə 8-ci açıq Azərbaycan çempionatı və açıq Bakı birinciliyi (15-16 fevral), batut gimnastikası və tamblinq üzrə Dünya kuboku (23-25 fevral), idman gimnastikası üzrə Dünya kuboku (7-10 mart), idman gimnastikası üzrə “AGF Trophy” beynəlxalq turniri (15-17 mart), bədii gimnastika üzrə Dünya kuboku (19-21 aprel), bədii gimnastika üzrə Avropa Kuboku (3-5 may), gimnastika hamı üçün növü üzrə 2-ci Bakı Beynəlxalq “Challenge”-i (1 və 2 iyun), TeamGym üzrə Avropa çempionatında (16-19 oktyabr) könüllü qismində çalışmaq fürsəti əldə edəcəklər.
Könüllülər proqramına qatılmaq istəyən şəxslər 23 yanvar 2024-cü il tarixinədək aşağıda qeyd olunan internet səhifəsinə daxil olaraq, elektron ərizə formasını doldurub, müraciət edə bilərlər.

Федерация гимнастики Азербайджана (AGF) объявила набор в рамках волонтерской программы под названием “Мы любим гимнастику” в связи с организацией международных соревнований по видам гимнастики, которые пройдут в Баку в 2024-м году.
Избранные волонтеры будут вовлечены в организаторскую работу во время международных и национальных соревнований, которые пройдут в нашей столице в течении 2024-го года. Это даст волонтерам совершенствовать языки, приобретать опыт и новые знания в сфере организации спортивных турниров.
В целях эффективной организации деятельности волонтеров во время соревнований, в “Milli Gimnastika Arenası” (Национальная арена гимнастики) будут проводиться тренинги по организации соревнований по видам гимнастики, правилам их проведения.
На международных соревнованиях, организованных AGF, волонтеры будут работать в различных сферах - организация соревнований, пресс-служба, аккредитация, работа со зрителями, служба переводов, служба протокола, обслуживание транспортном, проживание и др.
В 2024-м году, избранные волонтёры примут участие на 8-м открытом Чемпионате Азербайджана и открытом Первенстве Баку по прыжкам на батуте (15 и 16 февраля), Кубке мира FIG по прыжкам на батуте и на акробатической дорожке (23-25 февраля), Кубке мира FIG по спортивной гимнастике (7-10 марта), международном турнире по спортивной гимнастике “AGF Trophy” (15-17 марта), Кубке мира FIG по художественной гимнастике (19-21 апреля), Кубке Европы по художественной гимнастике (3-5 мая), 2-м международном “Challenge” Баку по Гимнастике для всех (1 и 2 июня), а также на Чемпионате Европы по “TeamGym” (16-19 октября).
Желающие присоединиться к волонтерской программе могут заполнить электронную форму и подать заявку по следующей ссылке до 23-го января 2024-го года: https://forms.gle/6aAqaBCTtsyu9n4AA