Azərbaycan Gimnastika Federasiyası (AGF) tərəfindən 2024-cü ildə gimnastika növləri üzrə Bakıda keçiriləcək beynəlxalq yarışların təşkili ilə əlaqədar “Biz gimnastikanı sevirik" adlı könüllülər proqramı çərçivəsində könüllülərin qəbulu üçün qeydiyyata start verilib.
Könüllülər proqramına seçilən şəxslər 2024-cü il ərzində paytaxtımızda keçiriləcək bir neçə beynəlxalq və yerli yarışlarda könüllü kimi fəaliyyət göstərəcək, dil biliklərini inkişaf etdirəcək, idman yarışlarının təşkili sahəsində təcrübə və yeni biliklər qazanacaqlar.
Könüllülərin yarışlarda fəaliyyətinin keyfiyyətli təşkili məqsədilə könüllülər üçün gimnastika yarışlarının təşkili, yarışların keçirilmə qaydaları, gimnastika yarışlarının mahiyyəti üzrə ümumi təlim, yarışların keçiriləcəyi Milli Gimnastika Arenasının xidmət sahələri ilə tanışlıq, könüllülərin cəlb olunacağı xidmət sahələrinin fəaliyyəti haqqında təlim və seminarlar təşkil olunacaqdır.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının təşkil etdiyi beynəlxalq yarışlarda könüllülər müxtəlif sahələr üzrə fəaliyyət göstərəcəklər. Bunlara yarışların təşkili, mətbuat xidməti, akkreditasiya, tamaşaçılarla iş, tərcümə xidməti, mükafatlandırma zamanı xidmət, nəqliyyat xidməti və s. daxildir.
Könüllülər 2024-cü ildə Bakıda keçiriləcək batut gimnastikası üzrə 8-ci açıq Azərbaycan çempionatı və açıq Bakı birinciliyi (15-16 fevral), batut gimnastikası və tamblinq üzrə Dünya kuboku (23-25 fevral), idman gimnastikası üzrə Dünya kuboku (7-10 mart), idman gimnastikası üzrə “AGF Trophy” beynəlxalq turniri (15-17 mart), bədii gimnastika üzrə Dünya kuboku (19-21 aprel), bədii gimnastika üzrə Avropa Kuboku (3-5 may), gimnastika hamı üçün növü üzrə 2-ci Bakı Beynəlxalq “Challenge”-i (1 və 2 iyun), TeamGym üzrə Avropa çempionatında (16-19 oktyabr) könüllü qismində çalışmaq fürsəti əldə edəcəklər.
Könüllülər proqramına qatılmaq istəyən şəxslər 23 yanvar 2024-cü il tarixinədək aşağıda qeyd olunan internet səhifəsinə daxil olaraq, elektron ərizə formasını doldurub, müraciət edə bilərlər.

Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF) has launched the registration for the requirement of volunteers under the “We love Gymnastics” volunteering program connected with the organization of the international competitions in Gymnastics disciplines to be held in Baku in 2024.
The selected volunteers will be involved in the organizational work of several international & national competitions to be held in our capital during 2024. It will give them an opportunity to develop their language skills, gain experience and new knowledge in the field of organizing sports events.
For the purpose of efficient organization of the volunteers’ activity during the competitions, there will be held trainings on organization of Gymnastics competitions, its running rules and general training on the essence of Gymnastics at “Milli Gimnastika Arenasi” (National Gymnastics Arena).
At the international competitions organized by AGF, volunteers will be involved in various departments of the Local Organizing Committee. This includes the Administration of competitions, Media, Accreditation, Spectators’ services, Translation, Sports Presentations, Transport, Accommodation & etc.
In 2024, Volunteers will have the opportunity to participate in the 8th Open Azerbaijan Championship and Open Baku Championships among Age Categories in Trampoline Gymnastics (February 15 & 16), FIG Trampoline Gymnastics and Tumbling World Cup (February 23-25), FIG Artistic Gymnastics Apparatus World Cup (March 7-10), AGF Trophy International Tournament in Artistic Gymnastics (March 15-17), FIG Rhythmic Gymnastics World Cup (April 19-21), European Cup in Rhythmic Gymnastics (May 3-5), 2nd Baku Gym For All International Challenge (June 1 & 2), European Championships in “TeamGym” (October 16-19).
Those who wish to join the volunteering program can fill in the electronic application form and apply by visiting the website (https://forms.gle/6aAqaBCTtsyu9n4AA) until January 23, 2024.