Azərbaycanın akrobat qadınlardan ibarət cütlüyü Aynur Hüseynova və Nərmin Ramazanova Almaniyanın Riza şəhərciyində keçirilən ənənəvi beynəlxalq turnirin bürünc mükafatçısı olub.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının mətbuat xidmətindən verilən məlumata görə, duetimiz sərbəst proqramın (balans və templi kombinasiyaları) icrasından sonra ikinci yeri tutub. Ev sahibləri isə birinci pillədə qərarlaşıblar. Final günündə isə idmançılarımız üçüncü yerə eniblər.
Yığmamızın baş məşqçisi İradə Qurbanova ümumilikdə yetirmələrinin çıxışından deyil, nəticəsindən razı qalıb. Onun fikrincə, akrobatlarımız start mövqelərini qoruya bilərdilər, lakin təcrübənin az olması öz sözünü dedi.
Bu qrupda yarışan ikinci qadın cütlüyü Lalə Hüseynova və Xoşqədəm Quliyeva 9 komanda arasında altıncı olublar. Onlar Qazaxıstan və Almaniyanın üçüncü duetindən geridə qalıblar.

Женская пара азербайджанских акробаток Айнур Гусейнова – Нармин Рамазанова стала бронзовым призером традиционного международного турнира, прошедшего в немецком городке Риза.
Как сообщает пресс-служба Федерации гимнастики Азербайджана, после исполнения произвольной программы (балансовое и темповое комбинации) наш дуэт занимал второе место после хозяек помоста. Финальный день подкорректировал ситуацию еще вчерашними ошибками комбинированным упражнением второй западногерманской пары, что в итоге отодвинуло гостей с Каспия на бронзовую позицию.
Главный тренер сборной Ирада Гурбанова в целом «осталась довольна результатом своих подопечных, но не их выступлением». По ее мнению, девушки могли бы сохранить стартовую позицию, однако сказалось отсутствие опыта.
Вторая женская пара Лала Гусейнова – Хошгядям Гулиева, соревновавшаяся в этой группе заняла 6-е место среди 9 команд, уступив акробаткам Казахстана и третьему дуэту из Германии.