“Flame” komandası 1-ci yerə layiq görüldü
İtaliyanın Pistoya şəhərində “Gimnastika hamı üçün” növü üzrə 5-ci European Gym for Life Challenge festivalı keçirilib. Festivalda 21 ölkədən 4000-ə yaxın gimnast iştirak edib. Ölkəmizi təmsil edən “Flame” komandası 74 komanda arasında uğurla çıxış edərək qızıl medala layiq görülüb. Komandamız kiçik komandalar kateqoriyasında təqdim etdiyi kompozisiya ilə həm tamaşaçıların, həm də münsiflər heyətinin rəğbətini qazanıb.
Qaliblərin mükafatlandırma mərasimində Avropa Gimnastikasının prezidenti Fərid Qayıbov iştirak edib.
European Gym for Life Challenge Avropanın ən nüfuzlu “Gimnastika hamı üçün” festivallarından biridir. European Gymnastics tərəfindən iki ildən bir təşkil olunan bu beynəlxalq tədbir müxtəlif ölkələrdən komandaları bir araya gətirərək yaradıcılığın, texniki ustalığın və komanda ruhunun nümayiş etdirildiyi mötəbər platforma rolunu oynayır.
12–16 iyul tarixlərində isə “Gimnastika hamı üçün” növü üzrə "EUROGYM 2026" festivalı keçiriləcək. İki ildən bir təşkil olunan festival bu dəfə 25 ölkədən 5000-ə yaxın iştirakçını bir araya gətirəcək. Kütləviliyi və rəngarəng proqramı ilə seçilən EUROGYM müxtəlif yaş qruplarından olan gimnastlara öz bacarıqlarını nümayiş etdirmək, təcrübə mübadiləsi aparmaq və beynəlxalq dostluq əlaqələrini möhkəmləndirmək üçün unikal imkan yaradır. Festivalın əsas məqsədi sağlam həyat tərzini və “Gimnastika hamı üçün” fəlsəfəsini təşviq etməklə yanaşı, idman vasitəsilə müxtəlif ölkələrin nümayəndələrini bir araya gətirməkdir.

The 5th European Gym for Life Challenge festival in the Gymnastics for All discipline was held in Pistoia, Italy. The event brought together nearly 4,000 gymnasts from 21 countries.
Representing Azerbaijan, the “Flame” team delivered an outstanding performance and won the gold medal among 74 participating teams. Competing in the Small Groups category, the team impressed both the audience and the judging panel with its performance. The award ceremony was attended by Farid Gayibov, President of European Gymnastics.
From July 12 to 16, the EUROGYM 2026 festival in the Gymnastics for All discipline is also taking place. Held every two years, this edition brings together nearly 5,000 participants from 25 countries.
Renowned for its large-scale participation and vibrant programme, EUROGYM provides gymnasts of all age groups with a unique opportunity to showcase their skills, exchange experiences, and strengthen international friendships. The festival aims to promote a healthy lifestyle and the philosophy of Gymnastics for All, while bringing together participants from different countries through sport.