Bu gün Azərbaycan Gimnastika Federasiyası (AGF) tərəfindən ilk dəfə təşkil edilmiş “Gimnastika hamı üçün” növünə aid məlumat xarakterli vebinar start götürüb.
Gimnastika mütəxəssislərinin və bu gimnastika növü ilə tanış olmaq istəyən şəxslərin böyük marağına səbəb olmuş vebinarda iştirak üçün ümumilikdə 84 nəfər qeydiyyatdan keçib. İştirakçılar arasında ölkənin demək olar ki, bütün şəhər və rayonları - Qax, Zaqatala, Balakən, Qusar, Şirvan, Gəncə, Lənkəran, Mingəçevir, Naxçıvan və digər bölgələrdən olan təmsilçilər yer alıb.
Vebinar “Gimnastika hamı üçün” növü üzrə yığma komandanın Baş məşqçisi Mariana Vasileva və məşqçisi Ruslan Eyvazov tərəfindən keçirilir. Vebinarın məqsədi iştirakçılara “Gimnastika hamı üçün” haqda ümumi məlumat vermək, bu növ üzrə təşkil edilən əsas yarışlar və tədbirlər (Ümumdünya Gimnastradası, “World Gym for Life Challenge”, “EUROGYM”, “European Gym for Life Challenge”, “Qızıl yaş” festivalı), bu növlə məşğul ola biləcək şəxslər, yaş qrupları haqqında məlumatlandırmaq, eləcə də bu növün ölkə ərazisində inkişaf imkanlarını müzakirə etməkdir.
M. Vasilevanın bildirdiyinə görə vebinarın elə ilk günündən iştirakçılar böyük maraq nümayiş etdiriblər: “İştirak edən şəxslər bu gün vebinarda çox aktiv şəkildə iştirak etdilər, hər kəs məmnunluğunu bildirdi. Qeydiyyatdan keçmiş iştirakçıların demək olar ki, hamısı bu gün vebinara qatılmışdı. Biz “Gimnastika hamı üçün” növünün ölkəmizdə inkişafı üçün çox ümüdlüyük.”

Стартовал первый вебинар по “Гимнастика для всех”
Сегодня начался вебинар информационного характера по “Гимнастике для всех”, впервые организованный Федерацией гимнастики Азербайджана (AGF).
Всего для участия в вебинаре, вызвавший большой интерес специалистов по гимнастике, и лиц, желающих  получить информацию об этом виде гимнастики, было зарегистрировано 84 человека. Среди участников были представители практически всех городов и районов страны - Гах, Загатала, Балакян, Гусар, Ширван, Гянджа, Лянкяран, Мингячевир, Нахичевань и др.
Вебинар проводят главный тренер сборной команды по “Гимнастике для всех” Мариана Василева и тренер Руслан Эйвазов. Целью вебинара является предоставление участникам общей информации о “Гимнастике для всех”, основных соревнованиях и мероприятиях по этому виду гимнастики (Всемирная гимнастрада, “World Gym for Life Challenge”, “EUROGYM”, “European Gym for Life Challenge”, фестиваль “Золотой возраст”), включая информацию о лицах, возрастных группах, которые могут заниматься этим видом спорта, и обсуждение возможностей развития этого вида спорта на территории страны.
По словам М.Василевой, с самого первого дня вебинара участники проявили большой интерес: "Присутствующие лица сегодня очень активно участвовали в вебинаре, все выразили свое довольство. Сегодня почти все зарегистрированные лица приняли участие в вебинаре. Мы очень надеемся на развитие в нашей стране "Гимнастики для всех.”