Yanvarın 29-da Milli Gimnastika Arenasında Batut gimnastikası üzrə 6-cı, tamblinq üzrə 18-ci Azərbaycan Birinciliyi və Bakı Çempionatı keçirilib. Yarışda ümumilikdə batut üzrə 33, tamblinq üzrə 21 idmançı qüvvəsini sınayıb.
Turnirdə idmançılar fərdi proqramda batut üzrə balacalar (2015), uşaqlar (2012-2014), yeniyetmələr (2010-2011), gənclər (2006-2009) və böyüklər (2005-ci il və daha böyük), tamblinq üzrə uşaqlar (2012-2014), yeniyetmələr (2010-2011), gənclər (2006-2009) və böyüklər (2005-ci il və daha böyük) yaş kateqoriyaları üzrə mübarizə aparıblar.
Yarış Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin xüsusi icazəsi ilə ölkəmizdə tətbiq edilən mövcud karantin qaydalarına və sanitar-epidemioloji tələblərə uyğun olaraq və tamaşaçı iştirakı olmadan keçirilib. Qeyd edək ki, ötənilki beynəlxalq yarışlarda olduğu kimi, Azərbaycan birinciliyi və Bakı çempionatında da KİV nümayəndələri onlayn qaydada istədikləri gimnastdan müsahibə almaq imkanı əldə ediblər.
Qeyd edək ki, ilin ilk 3 ayı ərzində Milli Gimnastika Arenasında müxtəlif gimnastika növləri üzrə daha 3 milli yarış keçiriləcək.

Первое соревнование года успешно завершилось
29 января в “Milli Gimnastika Arenası” (Национальной арене гимнастики) состоялось 6-е Первенство Азербайджана и Чемпионат Баку по прыжкам на батуте и 18-е Первенство Азербайджана и Чемпионат Баку по прыжкам на акробатической дорожке (тамблинг). Всего в соревнованиях испытали свои силы 33 гимнастов по батуту и 21 по тамблингу.
В соревнованиях по прыжкам на батуте в индивидуальной программе выступили гимнасты в возрастных категориях - малышей (2015 г.), детей (2012-2014 гг.), пре-юниоров (2010-2011 гг.), юниоров (2006-2009 гг.) и взрослых (2005 г. рождения и старше). Дети (2012-2014 гг.), пре-юниоры (2010-2011 гг.), юниоры (2006-2009 гг.) и взрослые (2005 г. рождения и старше) приняли участия в соревнованиях по прыжкам на акробатической дорожке.
Соревнования проводились согласно специальному разрешению Кабинета Министров Азербайджанской Республики без участия зрителей и в соответствии с действующими каратинными правилами и санитарно-эпидемиологическими требованиями, применяемыми в нашей стране.
Следует отметить, что в течение первых 3-х месяцев года в “Milli Gimnastika Arenası” пройдут еще 3 национальных соревнований по различным видам гимнастики.