Yanvarın 29-da Milli Gimnastika Arenasında Batut gimnastikası üzrə 6-cı, tamblinq üzrə 18-ci Azərbaycan Birinciliyi və Bakı Çempionatı keçirilib. Yarışda ümumilikdə batut üzrə 33, tamblinq üzrə 21 idmançı qüvvəsini sınayıb.
Turnirdə idmançılar fərdi proqramda batut üzrə balacalar (2015), uşaqlar (2012-2014), yeniyetmələr (2010-2011), gənclər (2006-2009) və böyüklər (2005-ci il və daha böyük), tamblinq üzrə uşaqlar (2012-2014), yeniyetmələr (2010-2011), gənclər (2006-2009) və böyüklər (2005-ci il və daha böyük) yaş kateqoriyaları üzrə mübarizə aparıblar.
Yarış Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin xüsusi icazəsi ilə ölkəmizdə tətbiq edilən mövcud karantin qaydalarına və sanitar-epidemioloji tələblərə uyğun olaraq və tamaşaçı iştirakı olmadan keçirilib. Qeyd edək ki, ötənilki beynəlxalq yarışlarda olduğu kimi, Azərbaycan birinciliyi və Bakı çempionatında da KİV nümayəndələri onlayn qaydada istədikləri gimnastdan müsahibə almaq imkanı əldə ediblər.
Qeyd edək ki, ilin ilk 3 ayı ərzində Milli Gimnastika Arenasında müxtəlif gimnastika növləri üzrə daha 3 milli yarış keçiriləcək.

On January 29, Milli Gimnastika Arenası (National Gymnastics Arena) hosted the 6th Azerbaijan Championship among Age Categories and Baku Championship in Trampoline Gymnastics and the 18th Azerbaijan Championship among Age Categories and Baku Championship in Tumbling. 33 Trampoline and 21 Tumbling gymnasts tested their strength at the competition in total.
Athletes performed in the age categories of youngsters (2015), children (2012-2014), pre-juniors (2010-2011), juniors (2006-2009) and seniors (born in 2005 and older) in the individual program in Trampoline Gymnastics. In Tumbling, the competitions were held in the age categories of children (2012-2014), pre-juniors (2010-2011), juniors (2006-2009) and seniors (born in 2005 and older).
The competitions were organized without participation of spectators with the special Authorization of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan in accordance with the current quarantine rules and sanitary and epidemiological requirements applied in our country.
It should be mentioned that 3 more National Competitions in various Gymnastics disciplines will be organized at Milli Gimnastika Arenası within the first 3 months of the year.