AGF-nin kişi idman gimnastikası üzrə məşqçisi Fuad Abbasovun xidməti fəaliyyəti zamanı yol verdiyi nöqsanlarla bağlı başlanılmış intizam icraatı çərçivəsində İntizam Komissiyasının yekun qərarı qəbul edilmişdir. İntizam Komissiyasının 30.06.2026-cı il tarixli 18 saylı iclasının qərarına əsasən kişi idman gimnastikası üzrə məşqçi F.Abbasov xidmətli fəaliyyəti zamanı AGF-nin qüvvədə olan Qaydalarının müvafiq tələblərini pozduğuna görə 1 (bir) il müddətinə (30.06.2026-cı il tarixindən 30.06.2027-ci il tarixinədək) AGF-nin rəsmi yarışlarından, habelə AGF tərəfindən təşkil edilən və ya tanınan digər tədbirlərdə iştirakdan kənarlaşdırılmış, həmçinin 4 (dörd) il müddətində Azərbaycan Respublikasının müvafiq gimnastika növü üzrə milli komandasında məşqçi vəzifəsini tutması məqsədəuyğun hesab edilməmişdir.
Həmin Qərara əsasən F.Abbasov İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika Məktəbində fəaliyyətinin davam etdirilməsi, qərarda nəzərdə tutulmuş “safeguarding” təlimlərini tamamladıqdan sonra 6 ay müddətində davamlı monitorinqə cəlb edilməsi şərtilə məqsədəuyğun hesab edilmişdir.
Eyni zamanda qeyd olunan Qərarda kişi idman gimnastikası üzrə milli komandanın məşqçisi Eldar Səfərova yazılı xəbərdarlıq edilmişdir.
Tərəflərin qəbul edilmiş Qərardan İntizam qaydalarının 25-ci maddəsinin tələblərinə uyğun olaraq, apellyasiya şikayəti vermək hüquqları izah olunmuşdur.

The Disciplinary Commission has issued its final decision in the disciplinary proceedings initiated in relation to misconduct committed by Fuad Abbasov, a coach in Men's Artistic Gymnastics at Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF), during the performance of his official duties.
According to the decision adopted at the Disciplinary Commission’s Meeting No. 18, dated 30 June 2026, F. Abbasov was found to have violated the relevant provisions of the AGF's applicable Rules in the course of his activity. As a result, he has been suspended for one (1) year, from 30 June 2026 to 30 June 2027, from participating in AGF official competitions as well as any other events organized or recognized by AGF. In addition, it was determined that he should not be considered suitable for appointment as a coach of the National Team in Men’s Artistic Gymnastics for a period of four (4) years.
The Decision further states that F. Abbasov may continue his work at the Specialized Children's and Youth Gymnastics School for Olympic Reserves, provided that he completes the safeguarding training specified in the Decision and is subject to continuous monitoring for a period of six (6) months thereafter.
Furthermore, the Decision issued a written warning to Eldar Safarov, coach of the Men's Artistic Gymnastics National Team.