2017-ci ilin 18-19 fevral tarixlərində Bakı şəhərində Batut Gimnastikası üzrə FIG Dünya Kuboku “AGF Trophy” yarışları keçiriləcəkdir.
Batut Gimnastikası üzrə Dünya Kubokunun yüksək səviyyədə təşkili üçün Azərbaycan Gimnastika Federasiyası könüllülərin qəbulunu elan edir.
Könüllülər tədbir zamanı iştirak edəcək nümayəndə heyətləri ilə, tibbi xidmət, akkreditasiya, yarışların katibliyi, mükafatlandırma və digər sahələr üzrə fəaliyyət göstərəcəkdir.
Batut Gimnastikası üzrə Dünya Kuboku Milli Gimnastika Arenasında baş tutacaqdır.
Əlavə olaraq, bu tədbirdə iştirak edəcək könüllülər, həmçinin, 2017-ci ildə təşkil olunacaq idman gimnastikası (16-19 mart) və bədii gimnastika (28-30 aprel) üzrə FIG Dünya Kuboku “AGF Trophy” yarışlarına da könüllü kimi qatılmaq imkanı əldə edəcəklər.
Kubokda könüllü olmaq istəyən gənclər 20 noyabr 2016-cı il tarixinədək elektron ərizə formasını dolduraraq müraciət edə bilərlər. Aşağıda qeyd olunmuş internet səhifəsinə daxil olub, qeydiyyatdan keçə bilərsiniz:

18-19-го февраля 2017г. в Баку пройдет Кубок Мира FIG, “AGF Trophy” по прыжкам на батуте.
С целью проведения Кубка Мира по прыжкам на батуте на высоком уровне, Федерация Гимнастики Азербайджана объявляет набор волонтеров.
Во время соревнований волонтеры примут участие в рaаботе с делегациями, медицинской службы, центра аккредитации, секретариата соревнований, организации церемоний награждения и других служб.
Кубок Мира по прыжкам на батуте состоится в Milli Gimnastika Arenası (Национальная Арена Гимнастики).
Волонтеры, которые примут участие на данном Кубке, получат возможность вовлечения в организацию этапов Кубка Мира FIG, AGF Trophy также по спортивной (16-19 марта) и художественной гимнастике (28-30 апреля), который пройдет в столице в 2017г.
Представители молодежи, желающие стать волонтерами на Кубке Мира, могут заполнить электронную форму заявки до 20-го ноября 2016г. Регистрация доступна на нижеследующей интернет-странице: