Yanvarın 9-da Gənclər və İdman Nazirliyinin “2024-cü ilin yekunlarına həsr olunmuş qala mərasimi” keçirilib.
Mərasimdə idman təşkilatlarının, federasiyaların, media qurumlarının rəhbərləri, idmançılar, məşqçilər və idman ictimaiyyətinin nümayəndələri iştirak ediblər.
Tədbirdə çıxış edən gənclər və idman naziri Fərid Qayıbov 2024-cü ilin Azərbaycan idmanı üçün uğurlu keçdiyini qeyd edib və bu münasibətlə federasiya rəhbərlərini, idmançıları, məşqçiləri, idman ictimaiyyətini təbrik edib.
Daha sonra üç mərhələli sorğu əsasında müəyyənləşmiş müxtəlif nominasiyalar üzrə ilin qaliblərinin mükafatlandırılma mərasimi olub.
“2024-cü ilin ən yaxşıları” sorğusunun yekun nəticəsinə əsasən gimnastika üzrə təltif olunan nominasiyaları təqdim edirik:
Ən yaxşı qızlardan ibarət milli komanda
I yer - Bədii gimnastika üzrə qrup hərəkətləri komandası
Ən yaxşı qadın məşqçi
I yer - Siyana Vasileva
Qeyd edək ki, Siyana Vasileva yeganə qadın məşqçidir ki, yetirmələri komanda şəklində Olimpiadada iştirak edərək finalda V yerə layiq görülüb.

9 января состоялась торжественная церемония, приуроченная итогам 2024 года, организованная Министерством молодежи и спорта Азербайджана. В церемонии приняли участие представители спортивных организаций, федераций, средств массовой информации, спортсмены, тренеры, а также представители спортивной общественности. Выступая на мероприятии, Министр молодежи и спорта Фарид Гаибов отметил, что 2024 год стал успешным для азербайджанского спорт, и поздравил по этому поводу присутствующих. Затем состоялась церемония награждения победителей в различных номинациях, определенных по итогам опроса, состоявшего из трех этапов. Представляем Вашему вниманию номинации, в которых были награждены представители Федерации гимнастики Азербайджана:
Лучшая женская сборная
1 место – команда по художественной гимнастике в групповых упражнениях
Лучшая женщина-тренер
1 место – Сияна Василева
Следует отметить, что Сияна Василева – единственная женщина-тренер, воспитанницы которой выступили в командном виде на Олимпиаде и заняли в финале пятое место.