Yanvarın 9-da Gənclər və İdman Nazirliyinin “2024-cü ilin yekunlarına həsr olunmuş qala mərasimi” keçirilib.
Mərasimdə idman təşkilatlarının, federasiyaların, media qurumlarının rəhbərləri, idmançılar, məşqçilər və idman ictimaiyyətinin nümayəndələri iştirak ediblər.
Tədbirdə çıxış edən gənclər və idman naziri Fərid Qayıbov 2024-cü ilin Azərbaycan idmanı üçün uğurlu keçdiyini qeyd edib və bu münasibətlə federasiya rəhbərlərini, idmançıları, məşqçiləri, idman ictimaiyyətini təbrik edib.
Daha sonra üç mərhələli sorğu əsasında müəyyənləşmiş müxtəlif nominasiyalar üzrə ilin qaliblərinin mükafatlandırılma mərasimi olub.
“2024-cü ilin ən yaxşıları” sorğusunun yekun nəticəsinə əsasən gimnastika üzrə təltif olunan nominasiyaları təqdim edirik:
Ən yaxşı qızlardan ibarət milli komanda
I yer - Bədii gimnastika üzrə qrup hərəkətləri komandası
Ən yaxşı qadın məşqçi
I yer - Siyana Vasileva
Qeyd edək ki, Siyana Vasileva yeganə qadın məşqçidir ki, yetirmələri komanda şəklində Olimpiadada iştirak edərək finalda V yerə layiq görülüb.

On January 9, the Ministry of Youth and Sports held a gala ceremony dedicated to the “2024 Year in Review.”
The event brought together leaders of sports organizations, federations, media outlets, athletes, coaches, and representatives of the sports community.
During the ceremony, the Minister of Youth and Sports, Farid Gayibov, highlighted that 2024 was a successful year for Azerbaijani sports. He extended his congratulations to the heads of federations, athletes, coaches, and the sports community.
The event also featured an award ceremony for the year’s winners in various categories, determined through a three-stage survey.
We are pleased to present the gymnastics-related awards based on the final results of the “Best of 2024” survey:
Best Female National Team
1st Place - Rhythmic Gymnastics Group Team
Best Female Coach
1st Place - Siyana Vasileva
It is worth noting that Siyana Vasileva is the only female coach whose team competed in the Olympic finals, achieving 5th place.