Azərbaycanın gənc gimnastları Qazaxıstanın paytaxtında keçirilən beynəlxalq turnirdə uğurla çıxış ediblər.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının mətbuat xidmətinin məlumatına görə, 12 yaşlı Bakı idmançısı Jalə Piriyeva çoxnövçülükdə ikinci nəticə göstərərək gümüş medala sahib çıxıb.
Onun həmyaşıdı Züleyxa İsmayılovanın fəxri kürsüyə yüksəlməsi üçün bir neçə balı çatmayıb və nəticədə o, 4-cü yerdə qərarlaşıb.
Daha bir iştirakçımız Yekaterina Prokopenko (1997-ci il təvəllüdlü) yekun hesabda 7-ci yerlə kifayətlənib.
Bu ilin gimnastika mövsümü faktiki olaraq ekvator xəttini keçib və indi Londonda keçiriləcək 30-cu Olimpiya Oyunlarına az müddət qalıb. Olimpiadaya hazırlıq məqsədilə Avropa çempionatının yeni bürünc mükafatçısı Aliyə Qarayeva Rusiya komandasının gimnastları ilə birlikdə Xorvatiyaya iki həftəlik (8-24 iyun) təlim-məşq toplanışına yollanacaq.
Yayın ilk ayına isə iyunun 27-də Bakıda keçiriləcək bədii gimnastika üzrə 19-cu Azərbaycan çempionatı yekun vuracaq.

Azerbaijani junior gymnasts have successfully performed at the international tournament held in the capital of Kazakhstan.
According to the press service of Azerbaijan Gymnastics Federation, a 12-year-old Baku gymnast Zhala Piriyeva showed the second result and won the silver medal in the all-around.
A gymnast of the same age Zuleykha Ismayilova failed to mount the podium and became the 4th as a result.
Another representative of Azerbaijan Yekaterina Prokopenko (born in 1997) became the 7th in the individual all-around.
In fact, this year’s gymnastics season crossed beyond the equator, and, now it is but a step from London where the 30th Olympic Games to take place. With the purpose of preparation for the Olympiad, the European Championships newly-made bronze medalist Aliya Garayeva will set out (June 8-24) for the two-week training camp in Croatia along with the team of Russian gymnasts.
And first summer month will be summed up by the 19th Azerbaijan Rhythmic Gymnastics Championship to be held on June 27.