Rusiyanın Veliki Novqorod şəhərində akrobatika gimnastikası üzrə "Volkov Kuboku" beynəlxalq turniri başa çatıb.
Turnirdə iştirak etmiş Azərbaycanın qadın cütlükləri Ayla Əhmədova və Dilarə Sultanova, həmçinin Pərizad Quliyeva və Afaq Məhərrəmli iki medal qazanıblar.
Avropa çempionları Əhmədova və Sultanova özlərinin əzəli rəqibləri olan Belçika cütlüyü Tatyana de Vos və Florens Henristdən 0.353 xal geri qalaraq, ikinci yeri tutub. Üçüncü yeri Rusiya idmançıları, dördüncü yeri isə 2008-ci ildə dünya çempionu olmuş Belarus cütlüyü tutub.
Gənc idmançılar Pərizad və Afaqa gəldikdə isə, onlar Rusiya və Belarusdan olan rəqiblərini irəli buraxaraq üçüncü yeri tutublar.
Almaniyada mayın 21-23-də keçiriləcək beynəlxalq turnir akrobatlarımız üçün növbəti yarış olacaq. İyunda iyul ayında Polşada keçiriləcək dünya çempionatına hazırlıq məqsədilə təlim-məşq toplanışları planlaşdırılıb.

АКРОБАТКИ ЗАВОЕВАЛИ ДВЕ МЕДАЛИ В РОССИИ
В российском городе Великий Новгород завершился международный турнир по акробатической гимнастике «Кубок Волкова».
Как сообщает пресс-служба Федерации гимнастики Азербайджана, участвовавшие в нем азербайджанские женские пары Айла Ахмедова и Диляра Султанова, а также Пяризад Гулиева и Афаг Магеррамли завоевали две медали.
Чемпионки Европы Ахмедова и Султанова заняли 2-е место, уступив 0.353 балла своим извечным соперницам из Бельгии Татьяне де Вос и Флоренс Хенрист. 3-е место заняли россиянки, а 4-е – дуэт из Беларуси, который является чемпионом мира 2008 года.
Что касается юниорок Пяризад и Афаг, то они заняли 3-е место, пропустив соперниц из России и Беларуси.
Следующим соревнованием для наших акробаток значится международный турнир в Германии 21-23 мая. В июне же запланированы сборы в преддверии июльского чемпионата мира в Польше.