AGF-yə yeni Baş katib seçildi
İclasda ilk öncə Bakı Gimnastika Məktəbi və Ocaq Sport Klubunun rəhbərləri həmin qurumların fəaliyyətini əks etdirən təqdimat ediblər. Təqdimat zamanı gimnastika növləri üzrə fəaliyyət göstərən bölmələr haqda məlumat verilərək, son bir il ərzində gimnastikanın inkişafı istiqamətində görülmüş işlər, o cümlədən qarşıya qoyulmuş gələcək planlar müzakirə edilib.
Həmçinin, iclasda gimnastların Lisenziyası üzrə qaydalarına və AGF tərəfindən təltif olunan Xatirə Medalları haqqında Əsasnaməyə təklif edilən dəyişikliklər də təsdiq olunub.
Görüş çərçivəsində federasiyanın Baş katibinin, gimnastika növləri üzrə Kompleksli Elmi Tədqiqat qrupunun rəhbərinin və gimnastika növləri üzrə yığma komandaların Baş məşqçilərinin illik hesabatları da dinlənilib.
Daha sonra Avropa Gimnastika İttifaqına (UEG) prezident seçilmiş F. Qayıbovun AGF və UEG arasında maraqların mümkün toqquşmasını nəzərə alaraq federasiyada tutduğu Baş katib vəzifəsindən azad olunması ilə bağlı İcra Komitəsinə ünvanladığı ərizəsi qəbul edilərək, təsdiq olunub.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının Baş katibi vəzifəsinə 2007-2009-cu illərdə federasiyanın Baş katibinin köməkçisi, 2009-cu ildən bu günə qədər isə müavini vəzifəsində çalışmış Nurlana Məmmədzadə seçilib.
N. Məmmədzadə 1979-cu ildə Bakı şəhərində anadan olub. 1996-2000-ci illərdə Təfəkkür Universitetinin ingilis dili ixtisası üzrə “Filologiya” fakültəsinin bakalavr dərəcəsini, 2001-2003-cü illərdə isə həmin ixtisas üzrə Xəzər Universitetinin magistr dərəcəsini bitirib.

Избран новый Генеральный секретарь AGF
На заседании вначале сделали презентацию главы Бакинской Школы Гимнастики и Спортивного Клуба Оджаг в связи с деятельностью данных организаций. Во время презентации была дана информация о деятельности секций, функционирующих по видам гимнастики, а также обсуждались проделанные работы, направленные на развитии видов гимнастики, а также дальнейшие поставленные задачи.
Более того, на совещании подтвердились, предложенные изменения к Правилам AGF относительно лицензий гимнастов, а также к Положению о вручении памятных медалей со стороны AGF.
В рамках заседания также были выслушаны отчеты Генерального секретаря федерации, главы Комплексной научно-исследовательской группы, а также Главных тренеров сборных команд по всем 6 видам гимнастики.
Далее была принята и подтверждена отставка с поста Генерального секретаря Фарида Гаибова, избравшегося президентом Европейского Союза Гимнастики (UEG), принимая во внимание возможный конфликт интересов между AGF и UEG.
На пост Генерального секретаря AGF была избрана Нурлана Мамед-заде, которая с 2007 по 2009 год занимала должность помощника Генерального секретаря, а с 2009 года по сегодняшний день была заместителем генсека.
Нурлана Мамед-заде родилась в городе Баку в 1979 году. С 1996 по 2000 год присвоила степень бакалавра в факультете филологии по специальности английского языка университета “Тяфяккюр”, а с 2001-по 2003 год степень магистра по той же специальности в университете “Хязяр”.