AGF milli yarışları bərpa edir
Məlum olduğu kimi, bütün dünyada yayılmış COVID-19 pandemiyası ilə əlaqədar ölkəmizdə bir sıra idman növlərində olduğu kimi gimnastikada da 2020-2021-ci illər ərzində keçirilməsi nəzərdə tutulan yerli yarışlar təxirə salınmışdı.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyası (AGF) ötən il paytaxtımızda uğurlu təşkil edilmiş irimiqyaslı beynəlxalq yarışlardan sonra yenicə qədəm qoyduğumuz 2022-ci ildə gimnastika növləri üzrə milli yarışları keçirməyə hazırlaşır.
Yarışların Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin xüsusi icazəsi ilə ölkəmizdə tətbiq edilən mövcud karantin qaydalarına və sanitar-epidemioloji tələblərə uyğun olaraq və tamaşaçı iştirakı olmadan keçirilməsi planlaşdırılır.
Qeyd edək ki, ilin ilk 3 ayı ərzində Milli Gimnastika Arenasında müxtəlif gimnastika növləri üzrə 4 milli yarış keçiriləcək.
Yarışların siyahısını təqdim edirik:
•    29 yanvar 2022-ci il - Batut gimnastikası üzrə 6-cı, Tamblinq üzrə 18-ci Azərbaycan Birinciliyi və Bakı Çempionatı
•    24-25 fevral - Akrobatika gimnastikası üzrə 27-ci Azərbaycan Birinciliyi və Bakı Çempionatı
•    18 mart - Bədii gimnastika üzrə 27-ci Azərbaycan Çempionatı
•    25-26 mart - Qadın idman gimnastikası üzrə 6-cı, Kişi idman gimnastikası üzrə 27-ci Azərbaycan Birinciliyi və Bakı Çempionatı

Как известно, в связи с распространением по миру пандемии COVID-19, как во многих видах спорта, так и в гимнастике были перенесены местные соревнования за 2020-2021 гг., которые должны были состояться в нашей стране.
После успешно проведенных в прошлом году в нашей столице масштабных международных соревнований, Федерация гимнастики Азербайджана (AGF) готовится к проведению национальных соревнований по гимнастике в 2022 г.
Соревнования будут проведены согласно специальному разрешению Кабинета Министров Азербайджанской Республики без участия зрителей и в соответствии с действующими карантинными правилами и санитарно-эпидемиологическими требованиями, применяемыми в нашей стране.
Следует отметить, что в течении первых 3-х месяцев в “Milli Gimnastika Arenası” (Национальная арена гимнастики) пройдут 4 национальных соревнований по различным видам гимнастики.
Представляем список соревнований:
• 29-е января – 6-е Первенство Азербайджана и Чемпионат Баку по прыжкам на батуте и 18-е по прыжкам на акробатической дорожке (тамблинг)
• 24-25-е февраля – 27-е Первенство Азербайджана и Чемпионат Баку по акробатической гимнастике
• 16-е марта – 27-й Чемпионат Азербайджана по художественной гимнастике
• 25-26-е марта – 27-ое Первенство Азербайджана и Чемпионат Баку по мужской и женской спортивной гимнастике