Artıq xəbər verildiyi kimi, 2016-cı ilin 18-20 oktyabr tarixlərində Yaponiyanın paytaxtında Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının idarəetmə orqanlarına seçkilərin keçirildiyi 81-ci Konqressi baş tutmuşdur.
Konqressin sonunda FIG-nin müxtəlif strukturlarında aktiv fəaliyyətlərinə görə fəxri adlar və mükafatlara layiq görülmüş şəxslərin adları açıqlanmışdır.
FIG-nin Şurasına iki dəfə (2008 və 2012) üzv seçilmiş Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının (AGF) Baş katibi Fərid Qayıbov bürünc mükafata layiq görülmüşdür. F. Qayıbov 2013-cü ildə Avropa Gimnastika İttifaqının vitse-prezidenti seçildiyindən, FIG Şurasındakı fəaliyyətini dayandırmalı olmuşdur.

Как уже ранее сообщалось, 18-20 октября 2016г. в столице Японии состоялся 81-ый Конгресс Международной Федерации Гимнастики (FIG), в рамках которого прошли выборы в руководящие органы организации.
В завершении Конгресса, были разглашены имена лиц, которым были присуждены почетные звания и награды за активную деятельность в различных структурах FIG.
Генеральный секретарь Федерации Гимнастики Азербайджана (AGF), Фарид Гаибов, дважды избравшийся в Совет FIG (2008 и 2012г.) удостоился бронзовой награды. В 2013г. Ф. Гаибов избрался на пост вице-президента Европейского Союза Гимнастики, в связи с чем был вынужден приостановить свою деятельность в Совете FIG.