Artıq xəbər verildiyi kimi, 2016-cı ilin 18-20 oktyabr tarixlərində Yaponiyanın paytaxtında Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının idarəetmə orqanlarına seçkilərin keçirildiyi 81-ci Konqressi baş tutmuşdur.
Konqressin sonunda FIG-nin müxtəlif strukturlarında aktiv fəaliyyətlərinə görə fəxri adlar və mükafatlara layiq görülmüş şəxslərin adları açıqlanmışdır.
FIG-nin Şurasına iki dəfə (2008 və 2012) üzv seçilmiş Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının (AGF) Baş katibi Fərid Qayıbov bürünc mükafata layiq görülmüşdür. F. Qayıbov 2013-cü ildə Avropa Gimnastika İttifaqının vitse-prezidenti seçildiyindən, FIG Şurasındakı fəaliyyətini dayandırmalı olmuşdur.

As it was reported earlier, the 81st Congress of the International Gymnastics Federation (FIG) took place in Japanese capital on October 18-20, 2016, within the framework of which there were held elections to the organization’s authorities.
In closing of the Congress, the names of persons awarded with honorary titles and rewards for their activity within the FIG structures were announced.
Farid Gayibov, Secretary General of Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF), twice elected to the FIG Council (2008 and 2012), was awarded with the bronze distinction. Having been elected to the post of the Vice-president of the European Union of Gymnastics in 2013, F. Gayibov had to terminate his activity within the FIG Council.