Yarışların ikinci günündə 12-18 yaş qrupu üzrə kişi və qadın cütlüklər temp hərəkətləri, qarışıq cütlüklər və qadın qrupları balans hərəkətləri, 13-19 yaş qrupu üzrə kişi cütlüklər balans hərəkətləri, qarışıq cütlüklər temp hərəkətləri, kişi qrupları balans hərəkətləri üzrə proqramlarını nümayiş etdiriblər.
Qarışıq cütlüklərin balans hərəkətləri üzrə proqramında Azərbaycan təmsilçiləri Milana Əliyeva və Nizam Xamidulin təsnifat mərhələsində hakimlərdən 27.100 xal alıblar. Bununla da gimnastlarımız balans və dünən nümayiş etdirdikləri temp hərəkətlərinin (27 xal) cəminə əsasən 54.100 xalla 4-cü pillədə qərarlaşıblar.
Bugünkü yarışlarda həmçinin Azərbaycanın Rəsul Seyidli və Rəvan Zeynallıdan ibarət kişi cütlüyü, Nəzrin Qasımova və Xanım Məmmədzadədən ibarət qadın cütlüyü temp hərəkətləri, Anahita Başiri, Zəhra Rəşidova, Nəzrin Zeyniyevadan ibarət qadın qrupu balans hərəkətlərində proqramlarını nümayiş etdiriblər.
Qeyd edək ki, martın 6-dək davam edəcək yarışlarda 24 ölkədən 438 idmançı iştirak edir.
Sabahkı yarışlarda 13-19 yaş kateqoriyasında təmsilçilərimizdən Leyla Bəşirova, Nəzrin Fərmanova, Mənsumə Məmmədzadədən ibarət qadın qrupu mübarizəyə qoşulacaqlar.
Yarış Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin xüsusi icazəsi ilə ölkəmizdə tətbiq edilən mövcud karantin qaydalarına və sanitar-epidemioloji tələblərə uyğun, tamaşaçı iştirakı olmadan keçirilir.

The 2nd day of the 12th FIG Acrobatic Gymnastics World Age Group Competitions in Baku has come to an end.
On the second day of the event, Men’s & Women’s Pairs demonstrated Dynamic exercises and Mixed Pairs & Women’s Groups - Balance exercises in the 12-18th age group. In the age group of 13-19, Balance exercises were performed by our Men’s Pairs & Men`s Groups, while Dynamic exercises were executed by Mixed Pairs.
Azerbaijani representatives within Mixed Pair consisting of Milana Aliyeva & Nizam Khamidulin received 27,100 points from the judges in the Qualifications of Balance exercises. According to the total points (27 points) of Balance and Dynamic exercises, our gymnasts ranked 4th with 54,100 points.
The Azerbaijani Men’s Pair - Rasul Seyidli & Ravan Zeynalli and Women’s Pair - Nazrin Gasimova & Xanim Mammadzada demonstrated Dynamic exercises, while Women’s Group consisting of Leyla Bashirova, Nazrin Farmanova and Mansuma Mammadzada performed Balance exercises at today’s competitions.
It should be mentioned that 438 athletes from 24 countries take part at the events and it will last until March 6.
Tomorrow, our representatives within Women`s Group – Leyla Bashirova, Nazrin Farmanova & Mansuma Mammadzada will join the competitions in the age group of 13-19-year-old gymnasts.
The events are held without participation of spectators with the special Authorization of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan in accordance with the current quarantine rules and sanitary-epidemiological requirements applied in our country.