Yarışların ikinci günündə 12-18 yaş qrupu üzrə kişi və qadın cütlüklər temp hərəkətləri, qarışıq cütlüklər və qadın qrupları balans hərəkətləri, 13-19 yaş qrupu üzrə kişi cütlüklər balans hərəkətləri, qarışıq cütlüklər temp hərəkətləri, kişi qrupları balans hərəkətləri üzrə proqramlarını nümayiş etdiriblər.
Qarışıq cütlüklərin balans hərəkətləri üzrə proqramında Azərbaycan təmsilçiləri Milana Əliyeva və Nizam Xamidulin təsnifat mərhələsində hakimlərdən 27.100 xal alıblar. Bununla da gimnastlarımız balans və dünən nümayiş etdirdikləri temp hərəkətlərinin (27 xal) cəminə əsasən 54.100 xalla 4-cü pillədə qərarlaşıblar.
Bugünkü yarışlarda həmçinin Azərbaycanın Rəsul Seyidli və Rəvan Zeynallıdan ibarət kişi cütlüyü, Nəzrin Qasımova və Xanım Məmmədzadədən ibarət qadın cütlüyü temp hərəkətləri, Anahita Başiri, Zəhra Rəşidova, Nəzrin Zeyniyevadan ibarət qadın qrupu balans hərəkətlərində proqramlarını nümayiş etdiriblər.
Qeyd edək ki, martın 6-dək davam edəcək yarışlarda 24 ölkədən 438 idmançı iştirak edir.
Sabahkı yarışlarda 13-19 yaş kateqoriyasında təmsilçilərimizdən Leyla Bəşirova, Nəzrin Fərmanova, Mənsumə Məmmədzadədən ibarət qadın qrupu mübarizəyə qoşulacaqlar.
Yarış Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin xüsusi icazəsi ilə ölkəmizdə tətbiq edilən mövcud karantin qaydalarına və sanitar-epidemioloji tələblərə uyğun, tamaşaçı iştirakı olmadan keçirilir.

Завершился второй день 12-х Всемирных соревнований по акробатической гимнастике среди возрастных групп в Баку.
Во второй день соревнований, продемонстрировали свои программы мужские и женские пары в темповых упражнениях, смешанные пары и женские группы - балансовые упражнения (в возрастной группе 12-18-и лет), а также мужские пары - балансовые упражнения, смешанные пары - темповые упражнения и мужские группы - балансовые упражнения (в возрастных группах 13-19-и лет).
Наша смешанная пара в составе Миланы Алиевой и Низама Хамидулина, в программе балансовых упражнений набрала 27.100 баллов в квалификации. Таким образом, смешанная пара из Азерабайджана заняла 4-е место с 54.100-ю баллами в сумме балансовых и темповых упражнений (27 баллов).
Мужская пара Азербайджана - Расул Сейидли и Раван Зейналлы, женская пара - Назрин Гасымова и Ханым Мамедзаде исполнили темповые упражнения, а женская группа - Анахита Башири, Зохра Рашидова и Назрин Зейниева продемонстрировали балансовые упражнения в сегодняшних соревнованиях.
438 спортсменов из 24-х стран принимают участие в соревнованиях, которые продолжатся до 6-го марта.
Завтра в соревнованиях наша женская группа в составе Лейлы Башировой, Назрин Фармановой и Мансумы Мамедзаде выступят в возрастной группе 13-19-и лет.
Соревнования проводятся согласно специальному разрешению Кабинета министров Азербайджанской Республики, без участия зрителей, в соответствии с действующими карантинными правилами и санитарно-эпидемиологическими требованиями, применяемыми в нашей стране.