İsveçrənin Cenevrə şəhərində akrobatların daha bir yarışı baş tutdu. Belə ki, akrobatika gimnastikası üzrə Dünya Yaş Qrupları Yarışlarının ardınca 2-4 iyul tarixlərində bu növ üzrə dünya çempionatı keçirildi.
Yarışda ölkəmizi Ağasif Rəhimov və Raziyə Seyidlidən ibarət qarışıq cütlük, Murad Rəfiyev və Daniel Abbasovdan ibarət kişi cütlüyü təmsil etdi.
Bu çempionat akrobatlarımızın pandemiya dövründə iştirak etdiyi ilk irihəcmli yarışları idi. Ağasif və Raziyə daha əvvəl digər proqramlarda çıxış etmişdilər, amma cütlük olaraq onlar bu ildən yarışlara qatılırlar. Bu çempionatda onlar ən yaxşı nəticələrini temp hərəkətlərində nümayiş etdirərək, 7-ci olublar.
Bundan əlavə qeyd edək, Avropa çempionatının gənclər yaş qrupunda üç qat mükafatçısı olan Murad və Danieldən ibarət kişi cütlüyümüz də bu ildən etibarən böyüklər arasında çıxışlarını nümayiş etdirirlər. Yarışda onlar ən yaxşı nəticələrini qarışıq hərəkətlərdə göstəriblər (9-cu yer).
Yarışda gimnastımız Ağasif maraqlı bir halla qarşılaşıb. Belə ki, dünya çempionatının keçirildiyi zalın tərtibatında akrobatımızın simvolik siluetindən istifadə olunub.

Еще одно соревнование по акробатической гимнастике состоялось в городе Женева (Швейцария). Итак, вслед за Всемирными соревнованиями среди возрастных групп по акробатической гимнастике (2-4 июля) был проведен чемпионат мира по этому виду.
Нашу страну в соревнованиях представляла смешанная пара в составе Агасифа Рагимова и Разии Сеидли, а также мужская пара - Мурад Рафиев и Даниэль Аббасов.
Этот чемпионат стал первым крупномасштабным соревнованием, в котором приняли участие наши акробаты во время пандемии. Агасиф и Разия ранее выступали в составе других программ, но как пара они участвуют в соревнованиях с этого года. На этом чемпионате они стали 7-ми, показав лучший результат в темповом упражнении.
Кроме того, мужская пара Мурад и Даниэль, являющиеся трехкратными призерами Чемпионата Европы среди юниоров, с этого года продемонстрировали свои выступления среди взрослых. В соревнованиях они показали лучший результат в смешанном упражнении и заняли 9-е место.
Наш гимнаст Агасиф в соревнованиях столкнулся с интересной ситуацией. Итак, в оформлении зала, где проводился Чемпионат мира был использован символический силуэт нашего акробата.