Azərbaycan gimnastı Aliyə Qarayeva Berlində keçirilən Qran-prinin final mərhələsinin bürünc mükafatçısı olub.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının mətbuat xidməti məlumat verir ki, 2010-cu il mundialının bürünc mükafatçısı topla hərəkətlərdə 3-cü yeri tutub. O, hakimlərdən 27.9 bal alaraq, yalnız iki Rusiya idmançısı Yevgeniya Kanayeva və Darya Dmitriyevaya uduzub.
Qarayeva ip (27.5), lent (27.4) və halqa (27.5) ilə hərəkətlərdə 4-cü olub. O, çoxnövçülükdə 110.066 ballıq ümumi nəticə ilə 5-ci yeri tutub.
Onun komanda yoldaşı Anna Qurbanova iki finalda iştirak edib. O, lent və halqa ilə hərəkətlərdə müvafiq olaraq 26.25 və 26.275 bal toplayaraq 6-cı yeri tutub. Qurbanova şəxsi birincilikdə 106.458 bal toplayaraq 9-cu olub.
Proqramın bütün növlərində dünya çempionu Yevgeniya Kanayeva qələbə qazanıb.
Gimnastlarımız Almaniyadan İtaliyanın Aretso şəhərciyinə yola düşəcəklər. Orada noyabrın 6-da bu Cənubi Avropa ölkəsinin klub çempionatının ikinci turu keçiriləcək. Qurbanova A1 seriyasında "Komense", Qarayeva isə A2 seriyasında "Ritmika" klubunun şərəfini qoruyacaq.

An Azerbaijani gymnast Aliya Garayeva has become a bronze medalist of the Grand Prix final series held in Berlin.
According to the press service of Azerbaijan Gymnastics Federation, the bronze medalist of the World Championships-2010 won the 3rd place in an exercise with a ball. She received 27.9 points and lost only to two Russian gymnasts Yevgeniya Kanayeva and Darya Dmitriyeva.
Garayeva also became the 4th with a rope (27.5), a ribbon (27.4) and a hoop (27.5). In the all-around, Aliya took the 5th place with a total 110.066 points.
Her team-mate Anna Gurbanova participated in two finals. She took the 6th places both with a ribbon and a hoop having received 26.25 and 26.275 points accordingly. Having received 106.458 points, Gurbanova became the 9th in an individual all-around.
In all the kinds of the program, the victory was celebrated by the All-around World Champion, Yevgeniya Kanayeva.
From Germany, our gymnasts will set out for Italian Arezzo city, where the 2nd round of the Italian Serie A Championship will take place on November 6. Gurbanova will perform for the “Commense” club in the Serie A1, and Garayeva will defend the colors of the “Ritmica Piemonte” team from the Serie A2.