Azərbaycanın dörd idmançısı Rusiyanın Stavropol şəhərində keçirilən tamblinq üzrə beynəlxalq turnirdə iştirak etmişdir.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyası mətbuat xidmətinin verdiyi məlumata görə, ən yaxşı nəticəni Bakı Gimnastika Məktəbinin yetirməsi Mixail Malkin göstərmişdir. O, 1995-96-cı il təvəllüdlü gimnastların mübarizəsində bürünc mükafatlara sahib olmuşdur.
Təsnifat yarışlarının nəticələrinə əsasən Malkin 4-cü, finalda isə 3-cü yeri tutmuşdur. Onun hesabına 26.1 xal yazılmışdır.
Azərbaycanlı idmançını yalnız Rusiya təmsilçiləri qabaqlamışlar.
Böyük idmançılara gəlincə isə, onlardan ikisi finala çıxmışdır. Təsnifat mərhələsində 8-ci yer tutan Hafiz Rzayev finalda 5-ci olmuş (34.8 xal), 3-cü və 4-cü yerdən çox da geri qalmamışdır.
Səid Səlimov son nəticədə 9-cu yerdən 7-ci yerə qalxmış (31.5), Rahib Əliyev isə 12-ci olmuşdur (31.5).
Yarışlarda iştiraka qədər dördlük Stavropolda təlim-məşq toplanışlarında olmuşdur. İlin əsas startı payızda Sankt-Peterburqda planlaşdırılan dünya çempionatı olacaq.

Four Azerbaijani sportsmen performed in the “Stars of vaulting” international tournament in tumbling held in Russian Stavropol.
According to the press service of Azerbaijan Gymnastics Federation, the best performance among our tumblers was demonstrated by Mikhail Malkin from Baku Gymnastics School. He became the bronze medalist in the competitions of gymnasts born in 1995-96.
Malkin took the 4th place according to the qualification results, and having received 26.1 points he took the 3rd place in the final.
Only representatives of Russia took the lead over the Azerbaijani tumbler.
As to our senior sportsmen, two of them reached the final. Having taken the 8th place in the qualification, Hafiz Rzayev became the 5th in the final (34.8 points) slightly falling behind of gymnasts won 4th and 3rd places.
Said Salimov managed to rise to the final 7th place (31.5) from the 9th place, and Rahib Aliyev took the 12th place (31.5).
Before taking part in the competition, the group of four had been in the training camp in Stavropol. The year’s main tournament will be the World Championships to be held in Saint Petersburg in autumn.