Azərbaycanın dörd idmançısı Rusiyanın Stavropol şəhərində keçirilən tamblinq üzrə beynəlxalq turnirdə iştirak etmişdir.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyası mətbuat xidmətinin verdiyi məlumata görə, ən yaxşı nəticəni Bakı Gimnastika Məktəbinin yetirməsi Mixail Malkin göstərmişdir. O, 1995-96-cı il təvəllüdlü gimnastların mübarizəsində bürünc mükafatlara sahib olmuşdur.
Təsnifat yarışlarının nəticələrinə əsasən Malkin 4-cü, finalda isə 3-cü yeri tutmuşdur. Onun hesabına 26.1 xal yazılmışdır.
Azərbaycanlı idmançını yalnız Rusiya təmsilçiləri qabaqlamışlar.
Böyük idmançılara gəlincə isə, onlardan ikisi finala çıxmışdır. Təsnifat mərhələsində 8-ci yer tutan Hafiz Rzayev finalda 5-ci olmuş (34.8 xal), 3-cü və 4-cü yerdən çox da geri qalmamışdır.
Səid Səlimov son nəticədə 9-cu yerdən 7-ci yerə qalxmış (31.5), Rahib Əliyev isə 12-ci olmuşdur (31.5).
Yarışlarda iştiraka qədər dördlük Stavropolda təlim-məşq toplanışlarında olmuşdur. İlin əsas startı payızda Sankt-Peterburqda planlaşdırılan dünya çempionatı olacaq.

Четверо азербайджанских спортсменов выступили на международном турнире по тамблингу «Звезды прыжков», который прошел в российском Ставрополе.
Как сообщает пресс-служба Федерации гимнастики Азербайджана, наилучший результат среди наших прыгунов показал воспитанник Бакинской школы гимнастики Михаил Малкин. В соревнованиях гимнастов 1995-96 годов рождения он стал бронзовым призером.
По итогам квалификации Малкин занимал 4-е место, а в финале расположился на 3-й ступени. На его счету было 26.1 балла.
Азербайджанского прыгуна опередили лишь представители России.
Что касается наших взрослых спортсменов, то двое из них пробились в финал. Хафиз Рзаев, занявший 8-е место в квалификации, в финале стал 5-м (34.8 балла), ненамного отстав от 4-й и 3-й позиций.
Саид Салимов с 9-й строчки поднялся на итоговую 7-ю (31.5), а Рахиб Алиев занял 12-е место (31.5).
До участия в соревнованиях четверка находилась в Ставрополе на сборах. Главным стартом года станет чемпионат мира по тамблингу, который запланирован на осень в Санкт-Петербурге.