Azərbaycanın batut gimnastikası üzrə yığma komandasının üzvləri növbəti beynəlxalq turnirdə iştirak ediblər.
“Açıq Slavyan Oyunları”ına ev sahibliyi edən Minsk şəhərində bu gün Dünya Kuboku mərhələsi də başa çatıb. Ardıcıl olaraq iki yarışda çıxış etməyin həyəcanı və yorğunluğu gimnastlarımızın uğurlu çıxış etməsinə heç də mane olmayıb. Belə ki, ölkəmizi təmsil edən qadın cütlüyümüz Svetlana Makştaryova və Veronika Zemlyanaya sinxron proqramlarını dəqiqliklə yerinə yetirərək, hakimlərdən yüksək xal almağı bacarıblar. Qızlarımız yalnız Belarus komandasından geri qalaraq, fəxri kürsünün ikinci pilləsində dayanıblar. Fərdi proqramda isə xanım gimnastlarımız final mərhələsinə adlaya bilməyib.
Sinxron proqramda çıxış edən növbəti təmsilçilərimiz Oleq Piunov və İlya Qrişunindən ibarət kişi cütlüyümüz olub. Batutçularımız final mərhələsinə adlamağı bacarsalarda, yekun mərhələdə öz hərəkətlərində səhvə yol verdikləri üçün, 4-cü yerlə kifayətlənməli olublar. Fərdi hərəkətlərdə isə İlya və Oleq ilə yanaşı millimizin digər üzvü Ruslan Ağamirov da öz gücünü sınayıb. İdmançılarımızdan yalnız İlya final mərhələsində çıxış edərək, 7-ci yerdə qərar tutub. Oleq və Ruslan isə müvafiq olaraq 13-cü və 22-ci sırada yer alıblar.

Члены сборной команды Азербайджана по прыжкам на батуте выступили на очередном международном соревновании
19 Август 2017
Сегодня, завершился и этап Кубка мира, которому предшествовали Открытые Славянские Игры, проходившие в городе Минск. Волнение и усталость от участия на двух соревнованиях подряд, никак не помешали команде удачно выступить на турнире.  Итак, представляющий нашу страну женский дует в составе Свиатланы Макштаровой и Вероники Земляной, сумел получить высокие оценки от судей, с точностью исполнив синхронную программу. Уступив лишь белорусской команде, наши девочки поднялись на вторую ступень почетного пьедестала. А в индивидуальной программе нашим гимнасткам не удалось пройти в финал.
Другими представителями в синхронной программе были Олег Пиунов и Ильи Гришунин в составе мужской пары. Сумев пробиться в финал, но совершив ошибку в решающей стадии, наши гимнасты довольствовались лишь 4-ым местом.
Наряду с Ильей и Олегом, в индивидуальной программе испытал свои силы другой наш спортсмен Руслан Агамиров. Лишь Илья выступил в финале и остановился на 7-ой позиции. Олег и Руслан заняли 13-е и 22-е места соответственно.