Azərbaycanın idman ictimaiyyətinə ağır itki üz verib.
Uzun illər həyatını idman və gənclərlə iş sahəsindəki fəaliyyətə həsr etmiş ölkənin Gənclər və İdman Naziri Azad Rəhimov ömrünün 56-cı ilində uzun sürən xəstəlikdən sonra dünyasını dəyişib.
Təəssüf ki, dəyərli mütəxəssis və gözəl bir insanı itirdik.
A. Rəhimov 1964-cü il oktyabrın 8-də Bakı şəhərində anadan olub. 1986-cı ildə Azərbaycan Dillər Universitetinin ingilis dili fakültəsini bitirib.
Əmək fəaliyyyətinə 1984-cü ildə Xətai rayonu 245 saylı məktəbdə komsomol katibi vəzifəsi ilə başlayıb və müxtəlif strukturlarda çalışıb. 2006-cı ildə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin sərəncamı ilə Gənclər və İdman Naziri vəzifəsinə təyin edilib və ömrünün sonuna kimi bu vəzifədə çalışıb.
Son illərdə Azərbaycanda idmanın inkişafında dövlət tərəfindən qarşıya qoyulan məqsədlərin yerinə yetirilməsində mühüm rol oynayaraq, bu sahənin hərtərəfli inkişafına öz töhfəsini vermişdir.
Bütün idman növlərinə ayrı-ayrılıqda diqqət yetirən A. Rəhimov, gimnastika növləri üzrə keçirilən mötəbər beynəlxalq yarışların Yerli Təşkilat Komitəsinə böyük dəstək göstərmişdir.
“Şöhrət” ordeni, 1-ci dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” orden və digər medallarla təltif edilib.
A. Rəhimov peşəkar fəaliyyəti və yüksək insani xüsusiyyətləri ilə onu tanıyan hər bir kəsin yaddaşında uzun illər qalacaqdır.

Азад Рагимов ушел из жизни
Министр молодежи и спорта Азад Рагимов, посвятивший много лет своей жизни спорту и работе с молодежью, после продолжительной болезни ушел из жизни в возрасте 56 лет.
К сожалению, мы потеряли ценного специалиста и прекрасного человека.
А. Рагимов родился 8 октября 1964 года в городе Баку. В 1986 году окончил факультет английского языка Азербайджанского университета языков.
Трудовую деятельность начал в 1984 году в качестве секретаря комсомола в школе №245 Хатаинского района и продолжил в различных структурах. В 2006 году распоряжением Президента Азербайджанской Республики он был назначен министром молодежи и спорта.
В последние годы, играя важную роль в выполнении целей, поставленных государством в развитии спорта Азербайджана, он внес свой вклад во всестороннее развитие этой сферы.
Уделяя особое внимание всем видам спорта, А. Рагимов оказал большую поддержку Местному организационному комитету важных международных соревнований по видам гимнастики.
Награжден орденом” Славы“, орденом 1-ой степени ”За заслуги перед Отечеством " и другими медалями.
А. Рагимов останется на долгие годы в памяти каждого, кто знал его по его профессиональной деятельности и высоким человеческим качествам.
Федерация гимнастики Азербайджана от имени всей гимнастической общественности выражает глубокие соболезнования членам семьи покойного и желает им терпения.