Gyor (Macarıstan) şəhərinin ev sahibliyi edəcəyi Avropa Gənclər Olimpiya Festivalı 14-18 yaşlı idmançılar arasında ilk Avropa multi-idman yarışıdır və Avropa Olimpiya Komitəsi tərəfindən hər iki ildən bir təşkil olunur. Sayca 14-cü olan bu ilki oyunlara komitəyə üzv olan 50 ölkədən idmançıların qatılacağı gözlənilir. Sevindirici haldır ki, dünya idman arenasında əhəmiyyətli olan bu yarışda xalların hesablanması, video-nəzarət və vaxtın idarə edilməsi xidmətlərini məhz Azərbaycanın innovativ brendi “SmartScoring” həyata keçirəcək.
SmartScoring Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının və eyni zamanda Avropa Gimnastika İttifaqının rəsmi tərəfdaşıdır. Azərbaycanda idman sahəsində ilk olan milli brend yeni olimpiya dövründə artıq bir çox irimiqyaslı yarışlarda – kişi idman gimnastikası və bədii gimnastika üzrə Avropa Çempionatları, o cümlədən paytaxtımızda baş tutan gimnastika növləri üzrə Dünya Kuboku mərhələləri və 42-ci Şahmat Olimpiadasında xalların elektron hesablanması, hakimlik və xronometraj xidmətlərini peşəkarcasına həyata keçirmişdir.
Əlbəttə, şirkət uğurlu fəalliyətini davam etdirərək, öz dəyərli təcrübəsini daha da genişləndirmək niyyətindədir. Belə ki, SmartScoringin yüksək ixtisaslı peşəkarlardan ibarət komandası Avropa Olimpiya Festivalından sonra, aerobika gimnastikası üzrə Avropa Çempionatına hazırlıq üçün İtaliyaya yollanacaq, ardıyca isə onları akrobatika gimnastikası üzrə Avropa Çempionatının təşkil olunacağı Polşa gözləyir..

Азербайджанская компания будет управлять Европейским юношеским Олимпийским фестивалем
Европейский юношеский Олимпийский фестиваль, который пройдет в Дьер (Венгрия), является первым европейским комплексным спортивным соревнованием среди спортсменов в возрасте 14-18 лет, проводимым Европейским Олимпийским комитетом раз в два года.  Ожидается, что в 14-х по счету Играх этого года, примут участие спортсмены из 50 стран, состоящих в комитете. Отрадным является тот факт, что на этом соревновании, занимающее важное место на мировой арене, услуги подсчета оценок, хронометража и видеонаблюдения, будут оказаны азербайджанским инновационным брендом SmartScoring.
SmartScoring является официальным глобальным партнером Федерации Гимнастики Азербайджана, а также Европейского союза гимнастики.  Будучи первым национальным брендом в области спорта в Азербайджане, SmartScoring уже предоставил профессиональные услуги электронного подсчета оценок, хронометража и судейства во многих крупномасштабных соревнованиях нового Олимпийского цикла, в числе которых Чемпионат Европы по мужской спортивной гимнастике и художественной гимнастике, а также этапы Кубка Мира по видам гимнастики, и 42-я Всемирная Шахматная Олимпиада, прошедших в Баку.
Конечно же, компания, продолжающая свою успешную деятельность, намерена еще больше расширить свою ценную практику в этой сфере. Команда SmartScoring, состоящая из высококвалифицированных профессионалов, после Европейского юношеского Олимпийского фестиваля отправится в Италию для подготовки к Чемпионату Европы по аэробной гимнастике, а дальше их ждет Польша, где будет проведен Чемпионат Европы по акробатической гимнастике.