Gyor (Macarıstan) şəhərinin ev sahibliyi edəcəyi Avropa Gənclər Olimpiya Festivalı 14-18 yaşlı idmançılar arasında ilk Avropa multi-idman yarışıdır və Avropa Olimpiya Komitəsi tərəfindən hər iki ildən bir təşkil olunur. Sayca 14-cü olan bu ilki oyunlara komitəyə üzv olan 50 ölkədən idmançıların qatılacağı gözlənilir. Sevindirici haldır ki, dünya idman arenasında əhəmiyyətli olan bu yarışda xalların hesablanması, video-nəzarət və vaxtın idarə edilməsi xidmətlərini məhz Azərbaycanın innovativ brendi “SmartScoring” həyata keçirəcək.
SmartScoring Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının və eyni zamanda Avropa Gimnastika İttifaqının rəsmi tərəfdaşıdır. Azərbaycanda idman sahəsində ilk olan milli brend yeni olimpiya dövründə artıq bir çox irimiqyaslı yarışlarda – kişi idman gimnastikası və bədii gimnastika üzrə Avropa Çempionatları, o cümlədən paytaxtımızda baş tutan gimnastika növləri üzrə Dünya Kuboku mərhələləri və 42-ci Şahmat Olimpiadasında xalların elektron hesablanması, hakimlik və xronometraj xidmətlərini peşəkarcasına həyata keçirmişdir.
Əlbəttə, şirkət uğurlu fəalliyətini davam etdirərək, öz dəyərli təcrübəsini daha da genişləndirmək niyyətindədir. Belə ki, SmartScoringin yüksək ixtisaslı peşəkarlardan ibarət komandası Avropa Olimpiya Festivalından sonra, aerobika gimnastikası üzrə Avropa Çempionatına hazırlıq üçün İtaliyaya yollanacaq, ardıyca isə onları akrobatika gimnastikası üzrə Avropa Çempionatının təşkil olunacağı Polşa gözləyir..

The European Youth Olympic Festival to be hosted by Gyor (Hungary) is the European first multi-sport tournament between 14-18-year-old athletes and is organized by the European Olympic Committee every two years. It is expected that athletes from 50 affiliated countries of the Committee will participate in the Games. It is a pleasant fact that namely the innovative brand of Azerbaijan - “Smart Scoring” will run the scoring system, video control and time keeping services in the tournament which has the significance on the international arena.
Smart Scoring is an official global partner of Azerbaijan Gymnastics Federation, as well as of the European Union of Gymnastics. The first national brand of Azerbaijan in sports has already provided professional scoring, judging and time keeping services at a number of large-scale events like the European Championships in Artistic and Rhythmic Gymnastics as well as at the World Cup Series in gymnastics disciplines and the 42nd World Chess Olympiad organized in the capital of our country.
Certainly, the company intends to continue its successful activity and is targeting to expand its valuable experience. Thus, the SmartScoring's highly qualified team of professionals will set out for Italy to get prepared for the Aerobic Gymnastics European Championships. Afterwards, Poland, where the Acrobatics Gymnastics European Championships to be held, is waiting for them.