Bütün diqqətlər finalda 5 halqa ilə çıxış edən Nilufər Niftəliyeva, Gülsüm Şəfizadə, Səbinə Hümmətova, Aleksandra Platonova, Emiliya Baqiyeva və Aynur Mustafayevadan ibarət qurp tapşırıqları üzrə yunior komandasına yönəlib. Təmsilçilərimiz möhtəşəm nömrə göstərərək, hakimlərdən yüksək qiymət - 16.550 bal alıblar. Bu nəticə kollektivin gümüş medal qazanmasına imkan verib.
Fərdi tapşırıqlarda isə gimnastlarımız 4 finalda çıxış ediblər. Əvvəlcə Marina Durunda halqa ilə tapşırığı yerinə yetirərək, hakimlərdən 17.650 bal alıb və 5-ci olub. Sonra Marina topla hərəkətlərdə 17.700 bal qazanıb. Bu göstərici ilə təmsilçimiz 5-ci yeri tutub.
Lalə Yusifova isə gürzlərlə bəxtini sınayıb. İdmançımız gözəl nömrə göstərərək hakimlərdən 17.350 bal alıb və 7-ci olub. Çempionatı isə finalda lentlə çıxış edən M.Durunda başa vurub. O, bu hərəkətinə görə 17.766 bal alaraq 5-ci olub.
Finalda qalib gələn idmançılar isə rusiyalı gimnastlar - Darya Svatkovskaya (halqa), Yana Kudrvayvtseva (top, gürz) və Marqarita Mamun (lent) olub.

Как передает azerisport.com, в утренней части программы все внимание было приковано к юниорской команде по групповым упражнениям в составе Нилуфяр Нифталыевой, Гюльсум Шафизаде, Сабины Гумметовой, Александры Платоновой, Эмилии Багиевой и Айнур Мустафаевой, которая выступила в финале с пятью обручами. Наш коллектив феноменально исполнил номер, получив от арбитров довольно высокие оценки - 16.550. Этот результат позволил коллективу выиграть серебряные награды.
В индивидуальном зачете наши грации в четырех финалах. Вначале в зачете с обручем вышла Марина Дурунда, которая получила от арбитров 17.650 и заняла пятое место. Далее Марина исполнила упражнение с мячом, оцененное рефери в 17.700 баллов. Это позволило нашей грации стать пятой.
Затем настал черед Лалы Юсифовой, которая попытала счастья с булавами. Спортсменка здорово исполнила номер, удостоившись от судей оценки 17.350 и стала седьмой. А завершила чемпионат М.Дурунда, которую ждал финал с лентой. За него она получила 17.766 балла, заняв пятое место.
Что касается победителей финалов в отдельных видах, то ими стали россиянки - Дарья Сватковская (обруч), Яна Кудрявцева (мяч, булавы) и Маргарита Мамун (лента).