Ötən həftə Osiyekdə (Xorvatiya) idman gimmnastikası üzrə “Challenge” seriyasına aid Dünya Kuboku yekunlaşaraq, estafeti Sloveniyanın Koper şəhərinə təhvil verdi. Təmsilçilərimiz bu yarışda da uğurlu çıxışları ilə fərqlənməyi bacarıblar.
Belə ki, bu gün baş tutan final yarışlarında gimnastlarımız Marina Nekrasova və Nikita Simonov iki qızıl medal qazanaraq, “Bonifika” idman arenasında bir gündə iki dəfə Dövlət Himnimizi qürurla səsləndiriblər.
Millimizin hesabına ilk qızılı Marina yazdırıb. Dayaqlı tullanma ilə hərəkətlərinə görə 14.475 xal alan gimnastımız, öz sevimli alətində bütün rəqiblərini üstələyib.
Çox keçmədən daha bir qızıl xəbəri Nikitadan gəlib. Təmsilçimizin halqalardakı çıxışı ona bu dəfə də birinciliyi qazandırıb. Gözləntiləri maksimum doğruldan Nikita, çıxışının yekununda 14.600 xal alaraq, fəxri kürsünün ilk pilləsində qərarlaşıb.

С завершением Кубка мира серии “Challenge” по спортивной гимнастике в городе Осиек (Хорватия), эстафета была передана городу Копер (Словении). Наши представители смогли отличиться успешными выступлениями на этом соревновании.
Таким образом, в сегодняшнем финале, дважды за один день, гордо прозвучал наш государственный гимн на спортивной арене “Bonifika”, так как наши гимнасты Марина Некрасова и Никита Симонов завоевали две золотые медали.
Первое золото на счет нашей сборной записала Марина. Набрав 14.475 баллов на опорном прыжке, наша гимнастка опередила своих соперниц на своем любимом предмете.
Вскоре еще одна новость о золоте пришла от Никиты. Выступление нашего спортсмена на кольцах принесло ему первенство. Максимально оправдав ожидания, Никита получил от судей 14.600 баллов поднялся на первую ступень почетного подиума.