Bu həftəsonu, gimnastikanın daha bir növü üzrə təmsilçimiz beynəlxalq yarışda iştirak edib.
Belə ki, Belçikanın Gent şəhərində keçirilən qadın idman gimnastikası üzrə beynəlxalq turnirdə milli komandamızın gənc gimnastı Milana Minakovskaya çıxış edib.
Milana iştirak etdiyi ilk beynəlxalq turnirində 4 alətdə öz proqramını nümayiş etdirib. Bütün çıxışlarının nəticəsinə əsasən, ümumilikdə 43.932 xal toplayan gimnastımız, 69 təmsilçi arasında 44-cü yerdə qərarlaşıb.
Qeyd edək ki, Milana Minakovskaya bu il Macarıstanın Gyor şəhərində baş tutacaq gənclər arasında ilk Dünya Çempionatında (27-30 iyun), həmçinin Bakıda keçiriləcək Avropa Gənclər Olimpiya Festivalında (21-27 iyul) ölkəmizi təmsil edəcək.

В эти выходные еще одна представительница нашей команды по спортивной гимнастике приняла участие в международном соревновании.
Юная гимнастка нашей сборной, Милана Минаковская, выступила на международном турнире по женской спортивной гимнастике в городе Гент (Бельгия).
Милана продемонстрировала свою программу на 4-х снарядах на своём первом международном турнире. По результатам всех выступлений наша гимнастка, набрав 43,932 балла, заняла 44-е место среди 69 участников.
Отметим, что Милана Минаковская также представит нашу страну на первом Чемпионате мира среди юниоров, который пройдет 27-30 июня в городе Дьор (Венгрия), а также на Европейском юношеском олимпийском фестивале, который состоится в Баку (21-27 июля).