12 dekabr 2025-ci il tarixində “Azərbaycan Gimnastika Federasiyası” İctimai Birliyinin İcra Komitəsinin 51-ci iclası baş tutub.
İclas çərçivəsində kişi və qadın idman gimnastikası, bədii gimnastika, batut gimnastikası və tamblinq, akrobatika gimnastikası, aerobika gimnastikası üzrə milli yığma komandaların və “Gimnastika hamı üçün” növünün fəaliyyəti ilə bağlı hesabatlar dinlənilib. Müvafiq gimnastika növləri üzrə baş məşqçilər və məsul şəxslər tərəfindən 2025-ci il ərzində görülmüş işlər, beynəlxalq və yerli yarışlarda əldə olunmuş nəticələr, həmçinin qarşıdakı dövr üçün planlar İcra Komitəsi üzvlərinə təqdim edilib.
Eyni zamanda Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının Baş katibi tərəfindən 2025-ci il üzrə fəaliyyət hesabatı səsləndirilib və müzakirə olunub. Daha sonra İcra Komitəsi daxilində “Safeguarding” üzrə direktorun fəaliyyəti ilə bağlı hesabat dinlənilib.
İclasda Federasiyanın nizamnaməsinə təklif olunan dəyişikliklərin layihəsi müzakirə edilib. Bununla yanaşı, “Atletlər Komissiyası”nın Əsasnamə layihəsinə, AGF-nin “İntizam qaydaları”na və “Gimnastikada təhlükəsiz mühitin təminatı və iştirakçıların şəxsiyyətinin qorunması üzrə qaydalar”a edilən dəyişikliklərə ilkin baxış keçirilib.
Həmçinin “Azərbaycan Gimnastika Federasiyası” İctimai Birliyinin 16-cı Ümumi Yığıncağının keçirilmə tarixi və mandat komissiyasının üzvlərinin müəyyən edilməsi məsələlərinə baxılıb, 2026-cı il üzrə milli yığma komandalara seçim qaydaları müzakirə olunub.
Bundan əlavə, mötəbər yarışlarda yüksək nəticələr göstərmiş idmançı və məşqçilərin mükafatlandırılması ilə bağlı müvafiq qərarlar qəbul edilib.

On December 12, 2025, the 51st meeting of the Executive Committee of Azerbaijan Gymnastics Federation Public Union took place.
Within the framework of the meeting, reports were heard on the activities of the National Teams in Men’s and Women’s Artistic Gymnastics, Rhythmic Gymnastics, Trampoline Gymnastics and Tumbling, Acrobatic Gymnastics, Aerobic Gymnastics, as well as Gymnastics for All. Head coaches and responsible officials of the respective disciplines presented to the members of the Executive Committee information on the work carried out in 2025, the results achieved at international and domestic competitions, and plans for the upcoming period.
At the same time, the Secretary General of Azerbaijan Gymnastics Federation presented and discussed the activity report for 2025. Subsequently, a report on the activities of the Safeguarding Director was heard within the Executive Committee.
During the meeting, a draft of the proposed amendments to the Federation’s Charter was discussed. In addition, preliminary reviews were conducted of the draft Regulations of the Athletes’ Commission, amendments to AGF Disciplinary Rules, and the Rules on Ensuring a Safe Environment in Gymnastics and the Protection of Participants’ Personal Integrity.
The meeting also addressed issues related to determining the date of the 16th General Assembly of Azerbaijan Gymnastics Federation Public Union and the members of the Mandate Commission, as well as discussing the selection criteria for the national teams for 2026.
Furthermore, relevant decisions were adopted regarding the awarding of athletes and coaches who achieved high results at major competitions.
The 51st meeting of the Executive Committee concluded its work with the discussion of other items on the agenda.