3 mart 2026-cı il tarixində Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının İcra Komitəsinin 54-cü iclası keçirilib.
Gündəliyə əsasən 2026-cı ildə gimnastika növləri üzrə milli komandalara ilk dəfə cəlb olunan gimnastların təmsil etdiyi klub və idman təşkilatları, eləcə də şəxsi məşqçilərinin mükafatlandırılması ilə bağlı siyahı müzakirə olunaraq təsdiqlənib, təhlükəsiz mühitin təminatı və şəxsiyyətin qorunması (Safeguarding) üzrə hesabat dinlənilib.
AGF-nin 2026-cı il 16 fevral tarixli Ümumi Yığıncağında qəbul edilmiş Nizamnaməyə müvafiq olaraq “Atletlər Komissiyası”nın əsasnaməsi qəbul edilib.
İclasda Nurlana Məmmədzadə hesabat seçki xarakteri daşıyan builki Ümumi Yığıncaqdan sonrakı dövr üçün yenidən baş katib təyin olunub. Son bir il ərzində isə səlahiyyətlər Fatimə Şəfizadəyə həvalə olunmuşdu.

On March 3, 2026, the 54th meeting of the Executive Committee of  Azerbaijan Gymnastics Federation was held.
According to the agenda, the list regarding the rewarding of clubs and sports organizations represented by gymnasts who were called up to National Teams in various gymnastics disciplines for the first time in 2026, as well as their personal coaches, was discussed and approved. A report on safeguarding and the protection of individuals to ensure a safe environment was also presented.
In accordance with the Statute adopted at the General Assembly of AGF on February 16, 2026, the Regulations of the “Athletes’ Commission” were approved.
During the meeting, Mrs. Nurlana Mammadzada was reappointed as Secretary General for the period following this year’s General Assembly, which had an electoral nature. Over the past year, these responsibilities had been entrusted to Mrs. Fatima Shafizada.