İngiltərənin Liverpul şəhərində kişi və qadın idman gimnastikası üzrə keçirilən dünya çempionatında ölkəmizi təmsil edən yığma komandamızın üzvləri, İvan Tixonov, Nikita Simonov, Samirə Qəhrəmanova və Milana Minakovskaya çıxışlarını başa vurublar.
Təmsilçilərimizdən ən yaxşı nəticəni halqalar ilə hərəkətin icrasında Nikita Simonov göstərib. O, dünya çempionatını 11-ci pillədə başa vurub.
Ən güclülərin yarışında millimizin üzvü Nikita Simonovun halqaların icrası üzrə təqdim etdiyi yeni element FIG-nin kişi idman gimnastikası üzrə Texniki Komitəsi tərəfindən təsdiq edilib. Qeyd edək ki, kişi idman gimnastikası üzrə qaydalara əsasən, dünya çempionatında əvvəlcədən təqdim edilən indiyədək heç vaxt icra olunmayan istənilən orijinal element yarış zamanı idmançı tərəfindən qüsursuz şəkildə yerinə yetirilərsə, həmin hərəkət idmançının adı ilə adlandırılır.
Nikita Simonov tərəfindən təqdim olunan hərəkətin təsviri:
Alət: Halqalar
Elementin adı: Düz qollar və bədənlə yavaş-yavaş geriyə çevrilərək “qaranquş” vəziyyətindən başı aşağı xaç hərəkəti

The members of our national team, Ivan Tikhonov, Nikita Simonov, Samira Gahramanova and Milana Minakovskaya, who represented our country at the World Championships in men's and women's artistic gymnastics held in Liverpool, England, have completed their performances.
Nikita Simonov showed the best result among our representatives in the execution of the movement with rings. He finished the world championship in 11th place.
The new element presented by our national team member Nikita Simonov in the execution of the rings in the competition of the strongest was approved by the FIG Technical Committee for men's artistic gymnastics. It should be noted that according to the rules for men's artistic gymnastics, if any original element previously presented at the world championship that has never been performed before is flawlessly performed by an athlete during the competition, that movement is named after the athlete.
Description of the movement presented by Nikita Simonov:
Apparatus: Rings
Element name: Cross movement from the "swallow" position with straight arms and body, slowly turning back