Azərbaycan gimnastları aerobika gimnastikası üzrə dünya çempionatı çərçivəsində bu gün keçirilən təsnifat yarışlarında 3 final mərhələsinə vəsiqə qazanıb.
Nurcan Cabbarlı, Mədinə Mustafayeva, Nərminə Hüseynova, Ayxan Əhmədli, Elçin Məmmədov, İmran İmranov, Nigar İbrahimbəyli və Akif Kərimlidən ibarət Azərbaycanın aerodans komandası 18.200 xal finala adlayıb.
Ölkəmizi fərdi proqramda təmsil edən Vladimir Dolmatov da dünyanın ən güclülərinin yarışdığı bu çempionatda finala vəsiqəni təmin edib.
Sabahkı finallarda Azərbaycanı təmsil edəcək digər gimnastlar isə qrup proqramı üzrə çıxış edəcəklər. Vladimir Dolmatov, İmran İmranov, Balaxanım Əhmədova, Xoşqədəm Quliyeva və Nərminə Hüseynovadan ibarət beşlik ən yaxşı 8 qrup arasında mübarizə aparacaq.

Азербайджанские гимнасты, выступившие в сегодняшних квалификационных соревнованиях в рамках Чемпионата мира по аэробной гимнастике, вышли в три финала.
Команда Азербайджана “аэроденс”, состоящая из Нурджан Джаббарлы, Медины Мустафаевой, Нармины Гусейновой, Айхан Ахмедли, Эльчин Мамедова, Имран Имранова, Нигяр Ибрагимбейли и Акифа Кяримли, набрала 18.200 баллов.
Владимир Долматов, представивший нашу страну в индивидуальной программе, также вышел в финал чемпионата, в котором соревновались сильнейшие спортсмены мира.
Другие гимнасты, которые будут представлять Азербайджан в завтрашнем финале, выступят в составе группы. Пять гимнастов - Владимир Долматов, Имран Имранов, Балаханым Ахмедова, Хошгадам Гулиева и Нармина Гусейнова поведут борьбу среди 8 лучших групп.