Aprelin 15-də Bakıda Milli Gimnastika arenasında batut, ikili mini-batut və tamblinq üzrə 26-cı Avropa çempionatının bağlanış mərasimi keçirilib.
Tədbir çərçivəsində batutçuların Avropa birinciliyi bayrağının verilmə mərasimi baş tutub.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının nümayəndə heyəti - Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının Baş katibi Nurlana Məmmədzadə, batut gimnastikası üzrə milli komandanın Baş məşqçisi Vladimir Şulikin, gimnast Ruslan Ağamirov, hakim Kamil Quliyev, həmçinin dəstək qrupu adından Elşad Nərimanov və könüllüləri təmsil edən Gülər Buludxanlı Avropa Çempionatı bayrağını Avropa Gimnastika İttifaqının prezidenti Fərid Qayıbova verib.
Daha sonra Fərid Qayıbov bayrağı qəbul edərək onu batut gimnastikası (fərdi və sinxron), ikili mini-batut və tamblinq üzrə növbəti Avropa çempionatını təşkil edəcək İsveç Gimnastika Federasiyasının nümayəndə heyətinə ötürüb.

The closing ceremony of the 26th European Championships in Trampoline, Tumbling and Double Mini-Trampoline was held in Baku April 15.
The ceremony of handing over the flag of the European trampoline championship was held as part of the event.The delegation of Azerbaijan Gymnastics Federation, consisting of AGF Secretary General Nurlana Mammadzadeh, Azerbaijan's trampoline team coach Vladimir Shulikin, gymnast Ruslan Agamirov, the judge Kamil Guliyev, as well as representing the supporting team AGF Elshad Narimanov and on behalf of volunteers Gular Buludkhanli handed over the flag of the European Championship to UEG President Farid Gayibov.
Farid Gayibov, taking the flag, handed it over to the delegation of the Swedish Gymnastics Federation, which will organize the next European Championships in Trampoline (individual and synchronized), Double Mini-Trampoline and Tumbling.