Bu günlərdə, Beynəlxalq Gimnastika Federasiyanın (FIG) İcraiyyə Komitəsinin Manaquada (Nikaraqua) baş tutan iclasında verilmiş qərara əsasən 2022-ci ildə Akrobatika gimnastikası üzrə Dünya Çempionatının təşkili Azərbaycan Gimnastika Federasiyasına həvalə olunub.
Çempionat 11-13 mart tarixlərində Milli Gimnastika Arenasında ilk dəfə olaraq baş tutacaq. Çempionatdan öncə isə 2-7 mart tarixlərində Dünya Yaş Qrupu yarışları da məhz paytaxtımızda eyni məkanda keçiriləcək.
Artıq bir neçə ildir ardıcıl olaraq, irimiqyaslı beynəlxalq yarışları yüksək səviyyədə təşkil edən federasiyanı qarşıda digər əhəmiyyətli çempionatlar da gözləyir.
Belə ki, bu ilin ən gözlənilən əsas yarışı - 16-22 sentyabr tarixlərində Milli Gimnastika Arenasında keçiriləcək bədii gimnastika üzrə Dünya Çempionatına artıq sayılı günlər qalıb. Növbəti il isə aerobika ulduzları Dünya Çempionatında yarışmaq üçün paytaxtımızda toplaşacaqlar (14-16 may). 2021-ci ildə isə daha bir dünya birinciliyi batut gimnastikası üzrə olacaq (11-14 noyabr).

According to the decision made at the meeting of the Executive Commitee of the International Gymnastics Federation (FIG) held in Managua (Nicaragua) these days, the organization of the Acrobatic Gymnastics World Championships in 2022 has been entrusted to Azerbaijan Gymnastics Federation.
The Championships will take place at Milli Gimnastika Arenasi (National Gymnastics Arena) on March 11-13 for the first time. Prior to the event, the World Age group competitions will also be held in our capital city at the same competition venue on March 2-7.
Other major Championships await the Federation, which has been organizing large-scale international competitions for several consecutive years.
Thus, there are few weeks left for the most exciting major event of the year – the Rhyhmic Gymnastic World Championships to be held at Milli Gimnastika Arenasi on September 16-22. Next year, the Aerobic stars will gather to compete at the World Championships in our capital city (May 14-16). In 2021, another World Championships will be organized in Trampoline Gymnastics (November 11-14).