2018-ci il 12-15 aprel tarixlərində Bakı batut gimnastikası, tamblinq və ikili mini-batut üzrə 26-cı Avropa Çempionatına ev sahibliyi edəcəkdir.
Ötən həftə, 2017-ci ilin son Avropa Çempionatı başa çatdıqdan sonra diqqət dərhal növbəti ilə yönəldi. Belə ki, Bakıda keçiriləcək batut gimnastikası üzrə Avropa Çempionatının Yerli Təşkilat Komitəsi Avropa Gimnastika İttifaqının (UEG) Baş direktoru Liza Uortman (Almaniya), batut gimnastikası üzrə texniki komitəsinin prezidenti Vladimir Zemanı (Çexiya) və UEG-nin işçi heyətini Milli Gimnastika Arenasında salamladı. Bütün gimnastika növləri üzrə yığma komandaların evi hesab edilən - Milli Gimnastika Arenası - proqramına tamblinq, ikili mini-batut və batut gimnastikası üzrə fərdi və sinxron çıxışlar daxil olan və iki ildən bir keçirilən Avropa Çempionatı yarışları üçün ideal bir məkan olacaqdır. Elə həmin bu məkanda İlk Avropa Oyunlarını təşkil etmiş və hər il Dünya Kubokları seriyalarına ev sahibliyi edən Azərbaycan təcrübəli təşkilatçıdır.
UEG-nin qlobal tərəfdaşı olan SmartScoring şirkəti ilə xalların hesablanması sistemi və yarış cədvəlini müzakirə etməzdən əvvəl, Baş katib Fərid Qayıbovun rəhbərliyi ilə təşkilatçılar UEG heyətini yarış məkanı, avadanlıq, alətlərlə və onların təklif olunan yerləşdirilmə planı ilə tanış etdilər.

From 12 to 15 April 2018, Baku will host the 26th European Championships in Trampoline, Tumbling and Double Mini-Trampoline.
With the last European Championships of 2017 coming to a conclusion last week, focus quickly shifted to next year as the Local Organising Committee of the Baku Trampoline Europeans welcomed Mrs. Lisa Worthmann (GER), General Director of UEG, Mr. Vladimir Zeman (CZE), President of the Trampoline Technical Committee, and UEG staff to the National Gymnastics Arena. Home of the Azerbaijani national team in all gymnastics disciplines, the NGA will be a perfect host for these Championships, which are held every two years and included tumbling, individual and synchronised trampoline as well as double mini-trampoline. The Azerbaijan Gymnastics is an experienced host, having organised the inaugural European Games at the exact same venue and yearly hosting several World Cup events.
Led by their General Secretary Farid Gayibov, the organisers showed the venue, the equipment set-up and the proposed seating plan, before being joined by UEG’s Global partner SmartScoring to discuss the scoring system and the competition schedule.