27 aprel tarixində Bakı Olimpiya İdman Kompleksində batut gimnastikası üzrə 10-cu, tamblinq üzrə 22-ci Bakı birinciliyi keçirilib.
Birincilikdə Bakı Gimnastika Məktəbi və “Ocaq Sport” Klubunu təmsil edən ümumilikdə 50-yə yaxın gimnast iştirak edib.
Yarışda müxtəlif yaş kateqoriyalarında çıxış edən idmançılar hər iki gimnastika növü üzrə qalibiyyət uğrunda böyük əzmkarlıq nümayiş etdiriblər. Batut gimnastikası üzrə gimnastlar yeniyetmələr (2012–2013), gənclər (2010–2011) və böyüklər (2009 və daha böyük) yaş kateqoriyalarında həm fərdi, həm də sinxron proqramlarda çıxış edərək öz bacarıqlarını sərgiləyiblər. Onların çıxışları yüksək texniki səviyyə və koordinasiya ilə yadda qalıb.
Tamblinq üzrə yarışlarda isə yeniyetmələr (2014–2015) və gənclər (2010–2013) yaş kateqoriyalarında idmançılar dinamik və mürəkkəb elementlərlə zəngin proqramlar təqdim ediblər.
Yarışlar idmançılar üçün həm təcrübə qazanmaq, həm də mövsümə inamla davam etmək baxımından mühüm əhəmiyyət kəsb edib.
Yekun nəticələrə əsasən, Bakı Gimnastika Məktəbinin yetirmələri yarışda yüksək nəticələr göstəriblər.
Yarışın nəticələri ilə aşağıdakı linkdən tanış ola bilərsiniz: https://agf.az/uploads/files/ilovepdf_merged%20(24)(3).pdf

On April 27, the 10th Baku Trampoline Gymnastics and 22nd Tumbling Championship took place at the Baku Olympic Sports Complex.
A total of around 50 gymnasts representing the Baku Gymnastics School and the “Ocaq Sport” Club participated in the championship.
Athletes competing in different age categories demonstrated great determination in the fight for victory in both gymnastics disciplines. In trampoline gymnastics, athletes competed in the youth (2012–2013), junior (2010–2011), and senior (2009 and older) age groups, performing both individual and synchronized routines and showcasing their skills. Their performances were marked by a high level of technical execution and coordination.
In tumbling competitions, athletes in the youth (2014–2015) and junior (2010–2013) categories presented dynamic routines filled with complex elements.
The championship was of great importance for athletes both in gaining experience and in continuing the season with confidence.
According to the final results, gymnasts from the Baku Gymnastics School achieved high scores in the competition.