Bədii gimnastika üzrə 31-ci ölkə çempionatının ikinci yarış günü başa çatdı
Bədii gimnastika üzrə 31-ci ölkə çempionatı uğurla davam edir. Yarışların ikinci günündə yeniyetmələr, gənclər və böyüklər yaş kateqoriyaları üzrə fərdi çoxnövçülük proqramı çərçivəsində çıxışlar baş tutub.
Günün proqramına əsasən, 2013-cü il təvəllüdlü yeniyetmələr, 2011–2012-ci il təvəllüdlü gənclər, 2010-cu il təvəllüdlülər və daha böyüklər yaş kateqoriyasındakı idmançılar halqa, top, gürzlər və lent proqramlarında mübarizə aparıblar. Yarışlar gün ərzində mükafatlandırma mərasimləri ilə davam edib.
İkinci yarış gününün yekununda fərdi çoxnövçülük üzrə qaliblər müəyyənləşib.
Yeniyetmələr (2013-cü il təvəllüdlülər)
• Sara Atakişiyeva (OCAQ) – qızıl medal
• Amina Novruzova (BGM) – gümüş medal
• Güllüzar Şərifova (OCAQ) – bürünc medal
Gənclər (2011–2012-ci il təvəllüdlülər)
• Nur Sadıqova (RKİM) – qızıl medal
• Nuray Muradlı (ZİRƏ) – gümüş medal
• Gülnur Məmmədli (OCAQ) – bürünc medal
Çempionat sabah yeniyetmələr və gənclər arasında keçiriləcək fərdi alətlər üzrə final yarışları ilə davam edəcək. Gimnastlar halqa, top, gürzlər və lent proqramlarında çıxış edərək ayrı-ayrı alətlər üzrə ölkə çempionu adı uğrunda mübarizə aparacaqlar.

The 31st National Rhythmic Gymnastics Championship continues successfully at the Baku Olympic Sports Complex. On the second day of competition, gymnasts competed in the individual all-around program across the pre-junior, junior, and senior age categories.
According to the competition schedule, pre-junior gymnasts born in 2013, juniors born in 2011–2012, and senior gymnasts born in 2010 and earlier competed with the hoop, ball, clubs, and ribbon. The competitions continued throughout the day, followed by award ceremonies.
At the end of the second competition day, the winners of the individual all-around competition were determined.
Pre-Juniors (born in 2013)
Sara Atakishiyeva (OCAQ) - Gold Medal
Amina Novruzova (BGM) - Silver Medal
Gulluzar Sharifova (OCAQ) - Bronze Medal
Juniors (born in 2011–2012)
Nur Sadigova (RKIM) - Gold Medal
Nuray Muradli (ZIRA) - Silver Medal
Gulnur Mammadli (OCAQ) - Bronze Medal
The championship will continue tomorrow with the individual apparatus finals for pre-juniors and juniors. The gymnasts will compete in the hoop, ball, clubs, and ribbon finals, with national championship titles at stake in each apparatus.