Mayın 11-də Təhsil Nazirliyinin nəzdində fəaliyyət göstərən 3 nömrəli Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzində “Sağlam həyat sağlam idmanın nəticəsidir” adlı tədbir təşkil olunub.
Tədbir çərçivəsində mərkəzin fəal uşaqlarının bədii gimnastika üzrə yığma komandanın üzvləri, Avropa çempionatının gümüş və üçqat bürünc mükafatçısı, aprelin 22-dən 24-dək Bakıda keçirilən bədii gimnastika üzrə Dünya kubokunun qalibi və gümüş mükafatçısı Zeynəb Hümmətova və 4-cü İslam Həmrəyliyi Oyunlarının qalibi, Yay Universiadasının ikiqat gümüş mükafatçısı, Tokio Yay Olimpiya Oyunlarının iştirakçısı Zöhrə Ağamirova ilə görüşü baş tutub.
Tədbirin təşkilində məqsəd uşaqlarda təhlükəsiz və sağlam həyat tərzi mədəniyyətinin formalaşdırılması, fiziki inkişafın təbliğı olub.
Görüş zamanı idmançı qızlar uşaqlarla çox səmimi söhbət aparıb, onları maraqlandıran sualları cavablandırıblar.
Bədii gimnastlar həmçinin məktəblilərə öz tövsiyələrini verib, idmanın Azərbaycanın müstəqillik rəmzlərini nümayiş etdirən və dünyanın müxtəlif ölkələrində tanıdan vasitə olduğunu diqqətə çatdırıblar. Onlar mərkəzin fəal yeniyetmə və gənc üzvlərinə gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıblar.

Художественные гимнастки встретились с активными представителями Центра развития детей и юношества №3
11-го мая в Центре развития детей и юношества №3 при Министерстве образования было организовано мероприятие под названием “Здоровый образ жизни - результат здорового спорта”.
В рамках мероприятия, члены Национальной сборной команды по художественной гимнастике, Зейнаб Гумметова - серебряный и трехкратный бронзовый призер Чемпионата Европы, победительница Кубка мира по художественной гимнастике и серебряный призер, прошедший с 22-го по 24-ое апреля, а также Зохра Агамирова - победительница IV Игр исламской солидарности, двукратный серебряный призер летней Универсиады, участница летних Олимпийских игр Токио-2020, встретились с активными представителями центра.
Целью организации этого мероприятия было формирование у детей культуры безопасного и здорового образа жизни, продвижение физического развития.
Во время встречи, девочки очень душевно пообщались с детьми и ответили на их вопросы.
“Художницы” также дали свои рекомендации учащимся, отметив, что спорт является средством демонстрации символов независимого Азербайджана и ее популяризации в различных странах мира. Они пожелали активным членам центра успехов в их дальнейшей деятельности.