Mayın 11-də Təhsil Nazirliyinin nəzdində fəaliyyət göstərən 3 nömrəli Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzində “Sağlam həyat sağlam idmanın nəticəsidir” adlı tədbir təşkil olunub.
Tədbir çərçivəsində mərkəzin fəal uşaqlarının bədii gimnastika üzrə yığma komandanın üzvləri, Avropa çempionatının gümüş və üçqat bürünc mükafatçısı, aprelin 22-dən 24-dək Bakıda keçirilən bədii gimnastika üzrə Dünya kubokunun qalibi və gümüş mükafatçısı Zeynəb Hümmətova və 4-cü İslam Həmrəyliyi Oyunlarının qalibi, Yay Universiadasının ikiqat gümüş mükafatçısı, Tokio Yay Olimpiya Oyunlarının iştirakçısı Zöhrə Ağamirova ilə görüşü baş tutub.
Tədbirin təşkilində məqsəd uşaqlarda təhlükəsiz və sağlam həyat tərzi mədəniyyətinin formalaşdırılması, fiziki inkişafın təbliğı olub.
Görüş zamanı idmançı qızlar uşaqlarla çox səmimi söhbət aparıb, onları maraqlandıran sualları cavablandırıblar.
Bədii gimnastlar həmçinin məktəblilərə öz tövsiyələrini verib, idmanın Azərbaycanın müstəqillik rəmzlərini nümayiş etdirən və dünyanın müxtəlif ölkələrində tanıdan vasitə olduğunu diqqətə çatdırıblar. Onlar mərkəzin fəal yeniyetmə və gənc üzvlərinə gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıblar.

Rhythmic gymnasts meet with promising youth of the Children-Youth Development Center No.3
On May 11, an event entitled “Healthy life is the result of healthy sports” was organized at the Children-Youth Development Center No.3 under the Ministry of Education.
Within the framework of the event, members of the National Team in Rhythmic Gymnastics - Zeynab Hummatova, Silver and three-time Bronze medalist of the European Championships, winner and Silver medalist of the World Cup held in Baku on April 22-24, and Zohra Aghamirova, winner of the 4th Islamic Solidarity Games, two-time Silver medalist of the Summer Universiade, participant of the Tokyo-2020 Summer Olympic Games met with children.
The purpose of organizing the event was to form a culture of safe and healthy lifestyle in children, to promote physical development.
During the meeting, the girls had a very sincere conversation with the children and answered their questions.
Rhythmic gymnasts also gave their recommendations to the students, mentioning that the sport is a means of demonstrating the symbols of independent Azerbaijan and promoting it in various countries around the world. They wished success to the active youth of the center in their future endeavors.