Bu gün, Beynəlxalq Mətbuat Mərkəzində “İlin ən yaxşıları” nominasiyalarının təqdimatı mərasimi keçirilib.
Milli Olimpiya Komitəsinin təsisçiliyi ilə fəaliyyət göstərən “Olimpnews.az” saytı ilin ən yaxşılarını müəyyənləşdirmək üçün çoxsaylı oxucuları, KİV nümayəndələri, idman təşkilatları arasında rəy sorğusu keçirib. Sorğulara əsasən son 10 ildə Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının baş katibi vəzifəsində çalışmış və cari ilin 2 dekabr tarixində Avropa Gimnastika İttifaqının prezidenti seçilmiş Fərid Qayıbov “İlin idman adamı” nominasiyasında mükafata layiq görülüb.
İlin yekunlarına dair növbəti tədbir isə Azərbaycan Dövlət Bədən Tərbiyəsi və İdman Akademiyasında keçirilib. Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının tamblinq üzrə yığma komandasının üzvü, Dünya Yaş Qrupu Yarışlarında gimnastika tariximizdə ilk dəfə olaraq bu qəbildən olan turnirdə qızıl medal qazanmış Mixail Malkin “İlin ən yaxşı idmançısı” nominasiyasında mükafata layiq görülüb.
Aerobika gimnastikası üzrə 3 qat Azərbaycan çempionu,Ocaq Sport Klubunun kiçik gimnastı Ayan Əliyeva isə “İlin ən perspektivli idmançısı” nominasiyasında mükafatlandırılıb.

Today, there has been held a presentation ceremony in the nomination “Best of Year” at the International Press Centre.
Olimpnews.az website, operating under the establishment of the National Olympic Committee, conducted an opinion poll between its readers, mass media representatives and sports organizations to determine the Best of Year. According to the survey, Farid Gayibov, taken up a post of the Secretary General of Azerbaijan Gymnastics Federation for the past 10 years and elected as the President of the European Union of Gymnastics on December 2 of the current year, was honoured with an award in the nomination of "The Sports Figure of the Year".
Another event devoted to the summary of the year was organized at Azerbaijan State Academy of Physical training and Sports. Member of the Azerbaijani National Team in Tumbling, Mikhail Malkin, who won the Gold medal at the World Age Groups Competitions for the first time in history of our gymnastics, was presented with an award in the nomination of "The Best Athlete of the Year".
Three-time Azerbaijan Champion in Aerobic Gymnastics, young gymnast of Ojaq Sport Club, Ayan Aliyeva was titled as "The Most Promising Athlete of the Year".