Milli Gimnastika Arenasında yarışlar bir-birini əvəz edir.
Bu gün tamblinqçilər 20-ci Azərbaycan çempionatı və Bakı birinciliyində qüvvələrini sınayıblar. Yarışda Bakı Gimnastika Məktəbi, “Neftçi” İdman Klubu, 13 Nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbini təmsil edən 33 idmançı çempionluq uğrunda mübarizə aparıb.
Əvvəlcə 2014-2016-cı il təvəllüdlü uşaqlar tamblinq cığırında məharətlərini nümayiş etdiriblər. Daha sonra 2012-2013-cü il təvəllüdlü yeniyetmələr arasında qaliblər müəyyənləşib.
Onların ardınca gənclər (2008-2011-ci il) və böyüklər (2007-ci il və daha böyük) yaş kateqoriyaları üzrə ölkə çempionlarının adları bəlli olub.

Competitions are taking place one after another at the National Gymnastics Arena. Today, trampolinists tested their skills in the 20th Azerbaijan Championship and the Baku Championship. A total of 33 athletes representing the Baku Gymnastics School, Neftchi Sports Club, and the 13th Specialized Olympic Reserve Children and Youth Sports School competed for the championship title.
First, children born in 2014-2016 showcased their skills on the trampoline track. Following that, the winners among adolescents born in 2012-2013 were determined.
Subsequently, the names of the national champions in the youth (2008-2011) and senior (2007 and older) age categories were announced.