Ötən gün Bakı Gimnastika Məktəbində akrobatika üzrə 21-ci Azərbaycan Birinciliyi sona çatıb. Yarışda Bakı Gimnastika Məktəbi, Nizami rayonu idman məktəbi və “Neftçi” İdman Klubunu təmsil edən 30-dan çox iştirakçı 4 cüt medal uğrunda mübarizə apardılar.
Yarışın tamaşaçıları və qonaqları coşğulu alqışlarla xalçada çıxış edən gimnastları dəstəkləyirdilər.
Aynur Hüseynova, Nərmin Ramazanova və Lalə Hüseynovadan ibarət qadın qrupunun qarışıq hərəkətlərlə çıxışı yarışın yaddaqalan məqamlarından oldu. Müsabiqədən kənar çıxış edən və ölkəmizi Bakıda təşkil olunacaq Avropa Oyunları-2015-də təmsil edəcək akrobatlarımız dəqiq işlənmiş elementləri nümayiş etdirərək, zalda olan hər kəsi ovsunladılar.
Yarışın nəticələri ilə daha yaxından saytımızdan tanış ola bilərsiniz www.agf.az
Qarşıda bizi kişi idman ginastikası üzrə Azərbaycan və Bakı Birinciliyi (5 dekabr), həmçinin bədii gimnastika üzrə Azərbaycan Birinciliyi və Bakı Çempionatı (11-12 dekabr) gözləyir. Hər iki yarış Milli Gimnastika Arenasında təşkil olunacaq.

A 21st Azerbaijan’s Championship in acrobatics wrapped up in the Baku Gymnastics School (BGM) yesterday. More than 30 participants representing BGM, sports school of Nizami district and "Neftchi" club competed for the four sets of awards.
Spectators and visitors of the competitions provided gymnasts performing on the stage with a stormy support.
A mixed exercise performed by female trio Aynur Huseynova - Narmin Ramazanova - Lala Huseynova become the memorable moment of the championship. Performing out of the competition, our acrobats who will represent the country at the 2015 European Games in Baku, showed clear elements and fascinated all those present in the hall.
The detailed results of the competition can be found on our website www.agf.az
Ahead we expect the joined Championship of Azerbaijan and Baku in the men's artistic gymnastics, scheduled for December 5, and the Championship of Azerbaijan and Baku Championship in rhythmic gymnastics to be held on December 11-12. Both competitions will be held at the National Gymnastic Arena.